محتوای سئو شده

چگونه یک محتوا را سئو کنیم؟

محتوا پادشاه است

جهت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس گرفته و برای آنالیز وب سایت خود وارد بخش زیر شوید.

۰۲۱۸۸۷۷۹۵۴۸ – ۰۲۱۸۸۷۷۹۸۰۶

راهنمایی برای ایجاد محتوای سئو شده

اگر شما در دنیای بازاریابی جستجو نسبتا جدید هستید، احتمالا اصطلاح SEO را در جلسات بازاریابی شنیده اید.
یک راهنما برای مبتدیان برای جواب به ۳ سئوال زیر طراحی شده است :
۱- محتوای سئو شده چیست؟
۲- انواع محتوای سئو شده چیست؟
۳- استراتژی محتوای سئو شده چیست؟

محتوای سئو شده چیست؟

برای درک منظور بازاریابان از محتوای سئو شده ، عبارات را به بخش های جزئی تری تقسیم می کنیم :
• سئو به بهینه سازی موتور جستجو، یا فرآیند بهینه سازی یک وب سایت اشاره دارد تا مردم بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند google پیدا کنند.
• توسط “محتویات” ما هر اطلاعاتی را که بر روی وب وجود دارد را معنی کرده و می تواند روی وب ( بیشتر روی انواع مختلفی از محتویات زیر) استفاده شود.
بنابراین این دو مفهوم را با هم قرار دهید :
محتوای سئو شده، هر محتوای ایجاد شده با هدف جذب ترافیک موتور جستجو است.
من قصد ندارم به شما تمام چیزهایی که برای بهینه سازی محتوایتان برای موتورهای جستجو نیاز دارید را بگویم . این یک راهنمای کلی است و یک یادآوری فوق العاده سریع بر روی چیزی است که شما برای انجام محتوای سئو شده وب تان نیاز خواهید داشت :
• جستجوی کلمه کلیدی
اگر شما می خواهید از طریق جستجو ترافیک ایجاد کنید، بهتر است قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید ، کلیدواژه را جستجو کنید. با این روش شما می توانید روی کلید واژه ها متمرکز شوید که در حال حاضر کدام مقدار مشخص از حجم جستجو وجود دارد. به عبارت دیگر در مورد موضوعاتی بنویسید ( یا کلمات کلیدی را پیدا کنید) که مردم قبلا اطلاعاتی در مورد آن جستجو کرده اند و به این صورت محتوای سئو شده ایجاد کنید.
• بهینه سازی کلمات کلیدی
بدانید که کجا و چگونه از کلمات کلیدی در محتوایتان برای قابلیت جستجوی بالا، استفاده کنید که این عمل به افزایش محتوای سئو شده شما کمک خواهد کرد.
• سازماندهی محتوا
محتوای روی سایت شما باید با یک روش منطقی سازماندهی شده باشد. این کار نه تنها برای محتوای سئو شده مفید است ، بلکه به بازدید کنندگان از سایت شما کمک می کند تا به راحتی محتوای مرتبط دیگری را پیدا کنید.
• ارتقاء محتوا
شما می توانید برای افزایش دید محتوای جدیدی که ایجاد کرده اید، آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و لینکهایی برای محتوایتان بسازید و به این ترتیب محتوای سئو شده ایجاد کنید.. (از سایتهای داخلی و خارجی)

چکیده ای از این مفهوم

مهم است به خاطر داشته باشید که اگر ترافیک موتور جستجو تنها هدف شماست، احتمالا نتایج شما آسیب خواهد دید. به منظور راضی کردن هم موتور جستجو ( که در طول زمان با رتبه های بالا به شما امتیاز خواهد داد) و هم مشتریان بالقوه و بازگشت بازدید کنندگان ، شما نیاز دارید ارزشی بالا و فراتر از بهینه سازی موتور جستجو عرضه کنید. به عبارت دیگر محتوای ضعیفی را تولید نکنید که رتبه بندی می کند و کلیک به دست می آورد اما هیچگونه ارزش اضافه ای برای کاربر موتور جستجو ارائه نمی دهد. سایتهایی که محتوای کم ارزش را ترویج می کنند، ریسک جریمه شدن توسط گوگل را افزایش می دهند. آنها همچنین نرخ بازده بالا و نرخ تبدیل پائینی دارند.

انواع محتوای سئو شده

محتوای سئو شده می تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:
• صفحات محصول
نان و کره در هر سایت تجارت الکترونیک خرده فروشی وجود دارد . یک صفحه محصول خوب می تواند هم یک محتوای سئو شده و هم یک صفحه فرود به ازای هر کلیک کاربر (PPC) را به خدمت بگیرد.
• پستهای وبلاگ
وبلاگ یکی از ساده ترین روشها برای ایجاد یک جریان منظم از محتوای سئو شده است. به طور کلی پستهای وبلاگ جذابتر و لینکهای جذاب ، نسبت به صفحات محصول هستند. بنابراین آنها می توانند یک روش عالی برای ایجاد بعضی اختیارات برای سایت شما باشند. ( به خاطر داشته باشید که وبلاگها بسیار انعطاف پذیر هستند و شما می توانید از آنها برای میزبانی هر یک از انواع زیر از محتوا در این لیست استفاده کنید)
• مقالات
یک نوع از نمایش محتوای سئو شده به صورت ایجاد مقالات است. به مقالات جدید ، مصاحبه یا بخشی از یک خصوصیت فکر کنید. این نوع اصلی محتوایی است که در بیشتر وب سایتهای روزنامه یا سبک مجلات پیدا خواهید کرد.
• لیست ها
یک لیست، یک نوع مقاله است ، اما آن را به صورت یک لیست می سازید ( مثل ۱۰ روش برای کاهش صورتحساب انرژی شما یا ۱۰۱ چیزی که من نسبت به گوگل متنفرم ) که آن را برای جستجوی سریع ، آسان تر می کند و نمونه ای از محتوای سئو شده می باشد.
این نوع از عناوین همچنین زمانی که در نتایج جستجو یا رسانه های اجتماعی پیدا شود ، می تواند قابل کلیک تر به نظر برسد.
• راهنماها
نوع دیگری از نمایش محتوای سئو شده به صورت ارائه راهنما است. یک راهنما، بخش مفصل تری نسبت به محتوا است . که به تفصیل در مورد چگونگی انجام کار توضیح می دهد. ( راهنماها اغلب به چند صفحه وب شکسته می شوند . هرچند بهترین روش این است که به کاربران اجازه دهد اگر بخواهند محتویات طولانی را در یک صفحه مشاهده کنند )
شما می توانید یک راهنمای کامل روی وب سایتتان پست کنید یا یک خلاصه یا گزیده ای را ارسال کنید و از بازدید کنندگان بخواهید فرم ثبت نام را پر کنند تا بتوانند راهنمای کامل را بخوانند و به این صورت یک نوع محتوای سئو شده ایجاد کنید. این می تواند راه خوبی برای جذب مشتریان باشد اما به خاطر داشته باشید که گذاشتن یک صفحه ثبت نام ، احتمالا مقدار ترافیک محتوای سئو شده را کاهش دهد .
• ویدیو
استفاده از ویدیو نوعی محتوای سئو شده می باشد. به طور کلی روی وب ویدیوهای کمتری نسبت به صفحات متنی وجود دارد. در نتیجه می توان از طریق ایجاد یک ویدیو، به جای مقاله به آسانی یک کلمه کلیدی رقابتی را در صفحه اول رتبه بندی کرد. بسته به نوع سایت یا کسب و کاری که شما اجرا می کنید ، ویدیو ها می توانند روش عالی تری برای جذب یک مخاطب باشند. ایجاد ویدیوهای آموزشی از چگونگی استفاده از محصولاتتان را در نظر بگیرید . یا فرآیندی که مرتبط با کسب و کارتان است را نشان دهید . برای مثال یک لوله کش می تواند یک ویدیو از اینکه چگونه یک سینک را باز می کند ، به نمایش بگذارد. ( یک یادداشت در مورد محتوای سئو شده: شما می توانید رونوشت از ویدیویتان را در نظر بگیرید . )
• نمایش تصویری داده ها
نمایش تصویری داده ها نوع دیگری از نمایش محتوای سئو شده است. نمایش تصویری داده ها یا تصاویری با فرمت بزرگ که شامل مجموعه ای از داده ها ( اغلب به شکل گراف ها یا چارت ها ) در یک موضوع واحد می شود که می تواند تعداد زیادی از لینکها و دیدهای صفحه را افزایش دهد و در نتیجه محتوای سئو شده ایجاد کند. با این حال به دلیل اینکه بسیاری از محتواها در عکس قرار داده شده است و به عنوان متن ، توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست ، مهم است که بقیه صفحه به دقت بهینه سازی شود.
• نمایش اسلاید
نمایش اسلاید روشی برای نمایش یک سری از عکسهای مرتبط برای نمایش محتوای سئو شده است . گاهی اوقات تصاویر مهم تر از متن هستند – می گویند شما سعی می کنید که نشان دهید که ستاره ها برای اسکار چه پوشیده اند- در اینجا سئو از عنوان و تیتر و نام فایل عکسها ، ضروری است زیرا چیزهای کمتری برای خواندن موتورهای جستجو وجود دارد .
• واژه نامه ها
یکی دیگر از انواع محتوای سئو شده ، واژه نامه ها هستند. من قسم می خورم بیشتر مردم برای جستجوی عبارات از گوگل بیشتر از دیکشنری استفاده می کنند. (آیا شما حتی می دانید که دیکشنری تان کجاست؟ ) اگر شما در یک صنعت تخصصی کار می کنید یک واژه نامه می تواند روش خوبی برای گرفتن بخشی از ترافیک جستجو باشد. به عبارتهای آشپزی، پزشکی ، مد و معماری برای ایجاد محتوای سئو شده فکر کنید.
• فهرست ها
یک فهرست یک نوع محتوای سئو شده جهت طبقه بندی مفید از لینکها به سایتها یا منابع مرتبط با یک موضوع خاص است. برای مثال یک وبلاگ عطر ممکن است فهرستی از مکانها برای خرید عطر از مغازه های اصلی عمده فروشی تا مغازه های مستقل در سراسر کشور را فهرست کند.
اینجا فقط برخی از انواع اصلی محتوای جستجوگر هستند اما اجازه ندهید این لیست شما را محدود کند- امکانات تقریبا بی حد و حصر است .

چگونه یک استراتژی محتوای سئو شده ایجاد کنیم؟

اگر شما محتوایی با یک روش تصادفی تولید کرده باشید ، امیدوار باشید و دعاکنید که بخشی از آنها در نهایت رتبه بندی شده و یک محتوای سئو شده داشته باشید. وقت آن است که یک استراتژی محتوای سئو شده علمی تر روی وب متعهد شوید و با آن دست و پنجه نرم کنید.

۴ مرحله برای تعریف و تصحیح استراتژی محتوای سئو شده شما وجود دارد

• اهدافتان را تعریف کنید
برای تعریف استراتژی محتوای سئو شده ابتدا، اهداف خود را به عنوان یک وب سایت یا کسب و کار تعیین کنید. آیا به دنبال فروش در وب سایت خود هستید؟ آیا شما از طریق تبلیغات سایت خود درآمد کسب می کنید و بنابراین فقط می خواهید افزایش ترافیک و بازگشت خوانندگان را افزایش دهید؟ اهداف شما تعیین می کند بر کدام نوع از محتویات باید تمرکز کنید تا بتوانید محتوای سئو شده داشته باشید.

یک مثال عالی از صفحه محصول کمینه ، زیبا و شفاف 
اگر در ابتدا سعی در فروش محصول دارید، تمرکز اولیه شما باید صفحات محصول جذاب و اطلاعاتی باشد که هم برای جستجو و هم برای تغییر بهینه شده است. تمرکز ثانویه شما می تواند برای محتویات وبلاگ مفید باشد که زمان و چگونگی استفاده از محصولات شما و ارتباط با دیگر صفحاتی که مرتبط هستند را نشان می دهد. (بهتر است که وبلاگ شما کاملا تبلیغاتی نباشد). اگر سایت شما براساس یک مدل تبلیغاتی عمل می کند و هدف آن این است که خوانندگان جدید را از طریق جستجو جذب کند، می توانید بر محتوای سئو شده غنی (مثل مقاله هایی با فرم های طولانی یا منابع ویدیویی که هم اطلاعاتی و هم سرگرم کننده هستند) با چسبندگی (محتوای چسبنده بازدید کنندگان را به مدت طولانی تری در سایت نگه می دارد یا آنها را تشویق می کند که برگردند) تمرکز کنید.

• مخاطبتان را در نظر بگیرید
برای تعریف استراتژی محتوای سئو شده در مرحله بعد باید مخاطبان خود را بشناسید – نظرسنجی ها و نرم افزار تجزیه و تحلیل می تواند به شما کمک کند تا تصویر بهتری از مشتری یا بازدید کننده معمولی خود دریافت کنید. ایجاد شخصیتهای بازاریابی با کاراکترهایی که بازدید کنندگان و مشتریان ایده آل سایت شما رانشان می دهد را در نظر بگیرید و سپس درباره نوع محتوایی که این شخصیتها دنبال آن می گردند ، فکر کنید. به عنوان مثال اگر شما یک سایت B2B دارید که هدف آن مدیران اجرایی سطح C هستند، شما ممکن است بخواهید کاغذهای سفیدی با سطح بالا ایجاد کنید که می توانند دانلود و ذخیره شوند تا بعدا خوانده شوند.
اگر مقاصد کسب و کار شما نوجوانان باشند شما ممکن است یر بروز رسانی های فراوان با متن کمتر و تصاویر و ویدیو بیشتر تمرکز کنید. همچنین می خواهید مطمئن شوید که سایت شما برای استفاده از تلفن همراه بهینه شده است و به این ترتیب یک محتوای سئو شده تهیه کنید.
• یک تقویم تحریریه ایجاد کنید
مرحله آخر جهت ایجاد استراتژی محتوای سئو شده این است که زمانی که شما ایده ای دارید که چه کسی را و چرا آن مورد هدف قرار دهید، شما می توانید شروع به ساخت یک تقویم تحریریه کنید. یک تقویم تحریریه یک برنامه زمانی است که به شما دیکته می کند که چه موقع محتوای جدید را منتشر خواهید کرد و چه نوع محتوایی خواهد بود. این کار به شما کمک خواهد کرد تا به یک برنامه منظم پایبند باشید (مخصوصا اگر وبلاگ داشته باشید) و همچنین از تلاش برای رسیدن به یک موضوع برای محتوای سئو شده جدید در دقیقه آخر جلوگیری کنید

چند نکته برای ایجاد و پیوستن به یک تقویم تحریریه جهت ایجاد استراتژی محتوای سئو شده

 •  از outlook یا google calander استفاده کنید.
  تقویم تحریریه را با کل تیم بازاریابی خود به اشتراک بگذارید. یادآوری را برای نویسندگان تنظیم کنید تا زمانی که موعد مقرر فرا می‌رسد، یک اعلان دریافت کنند.
 •  ایجاد ویژگیهای در حال پیشرفت را در نظر بگیرید.
  برای مثال، یک وبلاگ مواد غذایی ممکن است هر دوشنبه یک دستورالعمل بدون گوشت را انجام دهد. بسیاری از وبلاگ ها هفته‌ای یکبار به طور گردآوری شده لینک می‌دهند (از جمله این یکی) یک صفحه دسته‌بندی برای هر ویژگی در حال پیشرفت ایجاد کنید، بنابراین بازدیدکنندگان می‌توانند تمام دستورالعمل های بدون گوشت روز دوشنبه را پیدا کنند یا به طور گردآوری شده در یک مکان لینک دهند.
 • زمان مدیریت زیادی به خود بدهید
  هنگام تولید انواع پیچیده تر محتوا ، مثل ویدیوها و نمایش تصویری داده ها ، باید زمان مدیریت بیشتری به خود بدهید . اینها اغلب به چندین دور ویرایش برای تکمیل نیاز دارند و می توانند برای بهینه سازی جستجو پیچیده تر باشند و به این صورت یک استراتژی برای محتوای سئو شده خود ایجاد خواهید کرد.
 •  پیشاپیش برنامه ریزی نکنید
  تقویم ها اغلب بعد از یک یا دو ماه به علت تغییرات در اهداف بازاریابی، بودجه یا کارکنان، از بین می روند، بنابراین سعی نکنید یک برنامه برای سال آینده برنامه ریزی کنید زیرا ریسک هدر رفتن مقدار زیادی از وقت و تلاش وجود دارد.
نوع محتوا زبان قیمت هر  کلمه نوع ویراستاری
تولید محتوا تالیف و ترجمه فارسی ۳۴ تومان ویراستار سئو
تولید محتوای ترجمه ای فارسی ۲۸ تومان ویراستار سئو
تولید محتوای تالیفی فارسی ۳۶ تومان ویراستار سئو
تولید محتوای بازنویسی فارسی ۲۵ تومان ویراستار سئو
نوع محتوا میزان محتوا قیمت
تولید محتوا ماهیانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ کلمه ای ۵۰.۰۰۰ تومان
تولید محتوا ماهیانه ۵۰۰ الی ۶۰۰ کلمه ای ۶۰.۰۰۰ تومان
تولید محتوا ماهیانه ۸۰۰ الی ۹۰۰ کلمه ای ۷۰.۰۰۰ تومان
تولید محتوا ماهیانه ۱۰۰۰ الی ۱۱۰۰ کلمه ای ۸۰.۰۰۰ تومان
تولید محتوا ماهیانه ۱۵۰۰ الی ۱۶۰۰ کلمه ای ۱۰۵.۰۰۰ تومان