هزینه تولید محتوا

هزینه های تولید محتوا چگونه است؟

هزینه تولید محتوا برای استفاده کنندگان (صاحبان سایت ها و فروشگاه های مجازی و غیره) همیشه مهم است.اگر جزو استفاده کنندگان محتوا برای سایت خود هستید حتما بارها از خود پرسیده اید که تولید محتوا بر اساس چه معیارهایی قیمت گذاری می شود. چگونه می توان محتوای تولید شده را ارزش گذاری و به تبع آن قیمت گذاری کرد. هزینه تولید محتوا تا چه حد منعکس کننده کیفیت محتواست؟

۰۲۱۸۸۷۷۹۵۴۸۰۲۱۸۸۷۷۹۸۰۶

هزینه های تولید محتوا
کیفیت محتوا

کیفیت محتوا تا چه اندازه اهمیت دارد؟

دنیای تجارت امروز به طور کامل به فضای مجازی وابسته شده یا اینکه به نحوی با این فضا در ارتباط است. راه ارتباطی دنیای مجازی هم محتواهای موجود در آن است. مشخص است که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید با مشتریان بالقوه خود ارتباط داشته باشید. راه این ارتباط هم محتواهای موجود در سایت شما می باشد. درواقع کیفیت محتوای ارائه شده در سایت شما تعیین کننده نوع تعامل شما با مشتریان است.

کیفیت محتوا

کیفیت محتوا در هزینه تولید محتوا اثر مستقیم دارد. اگر صاحب سایتی هستید حتما به این مسئله توجه داشته باشید که کیفیت مطالب ارائه شده اهمیت حیاتی دارد و درواقع نباید از هزینه تولید محتوای با کیفیت بالا شانه خالی کنید. کاربری که به سایتی به صورت تصادفی وارد می شود در صورت رضایت از مطلب ارئه شده امکان مراجعه دوباره به آن سایت را دارد.

هزینه تولید محتوا چگونه مشخص می شود؟

برای تعیین ارزش یک محتوای اینترنتی (صوتی، تصویری، گرافیکی یا متن) باید موارد متعددی را در نظر گرفت. برخی از این موارد برای تمام محتواها یکسان است و برخی دیگر صرفا برای محتواهایی خاص صدق می کند. در ادامه این موارد را مورد اشاره قرار خواهیم داد.

قیمت گذاری محتوا

مثالی ساده برای درک چگونگی قیمت گذاری محتوا

یک فروشگاه پوشاک را تصور کنید. برای اینکه این فروشگاه بتواند مشتری بالایی داشته باشد، باید در اولین گام کیفیت اقلام و اجناس آن بالا باشد. موقعیت مکانی فروشگاه مناسب باشد (مرکز شهر یا نقاط پر تردد)، حسن شهرت آن، تبلیغات و ظاهر فروشگاه (ویترین و دکوراسیون) هم بسیار تعیین کننده است.

محتوا در دنیای مجازی امروز چنین کارکردی برای سایت ها دارد. برای اینکه یک سایت در دنیایی از سایت های مجازی اصطلاحا دیده شود، نیاز به رعایت اصول محتوایی ویژه ای دارد که به طور کلی با سئو محقق می شود.

رعایت حروف و لغات کلیدی، توجه به استاندارد های ارزش گذاری موتورهای جستجوگر و قوانین جدید حاکم بر این حوزه مستلزم استفاده از گروه های حرفه ای است.

استاندارد سئو

هر بار که در گوگل به دنبال مطلبی می گردید با مجموعه ای از پیشنهادات مواجه می شوید. این پیشنهادات درواقع مانند هدایت کننده کاربر به فروشگاهی هستند که موقعیت مکانی مناسب در فضای مجازی دارد.
کلمات کلیدی و پرتکرار در فضای گوگل، ساده ترین مفهومی است که از سئو دریافت می شود. درواقع گوگل بر این اساس جستجوها را هدایت می کند.
گوگل در یکی از گزینه های جدید ارزش گذاری خود مفهوم زمان ماندن را اعمال می کند، به این معنا که هرچه مدت زمان حضوردر یک سایت بیشتر باشد، سایت مورد نظر، امتیاز بالاتری کسب می کند. مشخصا کیفیت محتوای تولید شده در مدت زمان حضور کاربر در سایت نقش تعیین کننده دارد.

سئو استاندارد

نتیجه گیری

محتواهای مختلف (متنی، تصویری یا حتی صوتی) بسته به نوع ارائه یا نوع قراردهی در سایت، نوع تایپ، رنگ بندی و کادربندی قسمت های مهم متن در ترغیب مخاطب به خواندن مطلب نقش اساسی دارند. تیم های حرفه ای تولید محتوا به خاطر تسلط به این حوزه، در این زمینه می توانند مشاوره ای حرفه ای را ارائه دهند