سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی چیست؟

اولین گام بعد از افتتاح یک فروشگاه، بازاریابی آن است. در سالیان اخیر بازاریابی محصولات فروشگاه در فضای مجازی دنبال شده که مهمترین وجه آن افتتاح سایت فروشگاهی اختصاصی است. اما محتویات این سایت باید آنچنان جذاب باشد که محصولات در دیدرس بیشتری از مردم قرار بگیرد. کیفیت و تولید محتویات سایت مربوطه در حوزه ای به نام سئو سایت فروشگاهی دنبال می شود.

بعد از راه اندازی سایت فروشگاه تان، شما باید بر روی گرفتن مشتریان و فروش محصولات خود متمرکز شوید و باید در نظر داشته باشید که بازدیدکنندگان سایت شما را از طریق نتایج جستجو پیدا می کنند به همین خاطر اگر نتوانید در نتایج گوگل رتبه و جایگاه مناسبی را داشته باشید، قادر به گرفتن بازدیدکننده و فروش نخواهید بود

سئو سایت فروشگاهی
سئو فروشگاهی اینترنتی

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو (SEO) هنر علمی بهینه سازی وب سایت شماست که با استفاده از کلمات کلیدی پیرامون حوزه ی اختصاصی فروش شما می تواند در نتایج جستجوی خریداران در گوگل تاثیرگذار باشد. سئو یک هنر است. یک علم و تجربه، این کار کاربردی و خلاقانه قطعا باعث بهبود رونق کسب و کار شما خواهد شد. در ادامه به جزییات بیشتری می پردازیم.

حوزه ی سئو سایت فروشگاهی یا سئو فروشگاه اینترنتی حوزه ای تخصصی در ایجاد محتویات و هندلینگ و بالا بردن بازدید یک سایت است که امروزه با توجه به استفاده ی اکثریت مردم از اینترنت و موتورهای جستجویی چون گوگل، ارزش بیشتری یافته چرا که می تواند با عملکرد بهینه ی خود شایستگی و میزان بازدید از سایت فروشگاهی شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

تقریباً ۸۰٪ از خریداران قبل از خرید تحقیقات آنلاین انجام می دهند و تقریبا ۷۰٪ از مصرف کنندگان روی پیوندی که در صفحه اول موجود است کلیک می کنند. ابزارهای داخلی سئو در سیستم فروش شما یک مزیت عالی برای سایت فروشگاهی تان محسوب می شود.

 

سئو برای سایت فروشگاه ها بخصوص فروشگاه های اینترنتی چه مزایایی دارد؟

سئو اغلب فرایند طولانی و سختی است که شامل بهینه سازی عناصر موجود در سایت فروشگاه های اینترنتی یا صفحه وب شما می شود تا شانس آن را برای داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو افزایش دهد. وب سایت شما ممکن است صدها محصول را برای فروش ارائه دهد، شاید هم با یک صفحه اجتماعی مخصوص به خود همراه باشد.

با این حال، محصولات شما در دید مصرف کنندگان در صفحات اول قرار نمی گیرند زیرا خریداران به دنبال کالایی خاص با طرح، رنگ، شکل خاص و… می گردند. بسیار مهم است که محصولات خود را برای این ویژگی ها بهینه سازی کنید تا در موتورهای جستجو رتبه بندی شود. سیستم های امروزی مانند POS ابزارهای داخلی سئو را در سیستم فروش خود ارائه می دهند و بار زیادی را از دوش شما بر می دارند. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از سئو سایت فروشگاهی اشاراتی خواهیم داشت.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یا کلید واژگان کلمات خاصی هستند که کاربران موتور جستجو هنگام جستجو برای مورد خاصی تایپ می کنند. در مورد فروشگاه ها، ممکن است کلمات کلیدی مختلفی وجود داشته باشد که مخاطب هدف شما آنها را مورد جستجو قرار دهد. با استفاده از این کلمات کلیدی بکار رفته  در محتویات وبسایت می توانید به این مخاطبان دسترسی پیدا کنید و فروش خود را افزایش دهید.

صفحات بیشتری تولید کنید

استفاده از یک نویسنده برای نوشتن محتویات سئو سایت فروشگاهی شما می تواند راه حلی آسان و کارآمد باشد. کیفیت صفحات وب در رتبه بندی موتور جستجو از اهمیت  فراوانی برخوردار است. صفحات وب شما باید اطلاعات مفیدی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهند که باعث شود آنها مدت طولانی تری در سایت بمانند و حتی ممکن است به مشتریان ثابتی تبدیل شوند.

محتوای قابل اشتراک ایجاد کنید

در سایت های فروشگاهی خود محتوای جالبی قرار دهید تا مخاطبان هدف شما را جذب کرده و آن مطلب را در کانال ها به اشتراک بگذارند. حتی الامکان دکمه های «اشتراک گذاری» را در هر یک از صفحات وب خود بگنجانید تا بینندگان آشنایان و دوستان خود را از محصولات و وبسایت با خبر کنند. این امکان دسترسی بیشتر به وب سایت فروشگاه اینترنتی شما علی الخصوص امکان بازدید از محصولات و خدمات را نیز فراهم می آورد.

تصاویر را نیز بهینه کنید

آیا می دانید می توانید روی تصاویری که به اشتراک می گذارید، توضیحات کمی اضافه کنید و دسترسی خود را بهینه کنید؟ کلمات کلیدی می توانند در متن و نام فایل هر عکس محصول در وب سایت شما و همچنین تصاویر غیر محصول اعمال شوند. این کار موتورهای جستجو را قادر می سازد تا مشخص کنند که عکس شما چه چیزی را نشان می دهد، این ویژگی به طور آشکارا رتبه بندی سایت را در موتور جستجو بهبود می بخشد.