طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟

در دنیای امروزه که کارها بصورت آنلاین در حال پیگیری است، صاحبان مشاغل اینترنتی مانند فروشگاه های اینترنتی سعی می کنند تا ابزارهای ارتباطی خود با مشتری را در بالاترین کیفیت ممکن ایجاد کنند. یکی از این ابزارها سایت است. سایت فروشگاه اینترنتی با دیگر سایت ها از لحاظ محتوا به منظور فروش و جذب مشتری متفاوت است که در این مقاله سعی می کنیم بدان بپردازیم.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

یک فروشگاه آنلاین به جزییات بسیار بیشتری نسبت به سایت های دیگر احتیاج دارد زیرا موارد بسیار زیادی از انواع محصولات را معرفی می کند. از دیگر تفاوت های آن با یک سایت ساده این است که داده های محصول سایت فروشگاه اینترنتی باید از جایی تهیه شود اما یک وب سایت ساده فقط مجموعه ای از صفحات HTML است.

یکی از معروفترین قالب هایی که امروزه برای ایجاد وبسایت ها وجود دارند، قالب های وردپرس است که به کلی با کد نویسی یک سایت از ابتدا  فرق دارد. هر کدام از این دو انتخاب برای پایه گذاردن ایجاد یک سایت فروشگاه اینترنتی مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وردپرس با سازندگان تجارت الکترونیکی مانند افزونه های Shopify و در وردپرس WooCommerce سر و کار خواهیم داشت. میزبانانی مانند Bluehost نیز با وردپرس صفحات ابتدایی سایت را سریعتر و دوستانه تر برای مبتدیان می سازند. این مطلب به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما بهتر است و به شما نشان می دهد چگونه با استفاده این دو، یک سایت فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید.

نمونه کارهای طراحی وب سایت

فواید ایجاد یک سایت فروشگاه اینترنتی در وردپرس

۱-وردپرس بسیار مقیاس پذیر و پایدار است

هنگامی که ما در مورد “مقیاس پذیری” صحبت می کنیم، به این نکته اشاره می کنیم که وردپرس به مرور با پیشرفت سایت شما سازگار است. به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای کامل (CMS)، این پلتفرم به اندازه کافی قوی است که بتواند کوچک بماند یا در هر اندازه و مقیاس گسترش یابد.

سایت فروشگاه اینترنتی در وردپرس
پلتفرم امنیت

۲-پلتفرم امنیت Rock-Solid را ارائه می دهد

امنیت برای هر سایت فروشگاه اینترنتی یعنی همه چیز. همچنین محافظت از مشتریان به هر قیمتی بسیار حیاتی است. بنابراین امنیت برای یک سایت امری دو سویه است. از آنجا که وردپرس تقریباً تمام اطلاعاتی را که شما در یک سقف نیاز دارید را در خود جای داده است، کاربران مخربی که راه خود را باز می کنند، می توانند صدمات زیادی وارد کنند. اما این تمام ماجرا نیست.

خوشبختانه وردپرس از ابتدا ساخته شده است تا ذاتاً ایمن باشد. این پلتفرم از شما در درون کد اصلی خود محافظت می کند و به راحتی می توانید امنیت سایت خود را حتی بیشتر افزایش دهید. به عنوان مثال، شما می توانید به سرعت یک گواهینامه Secure Sockets Layer (SSL) را با میزبان خود تنظیم کنید.

۳-ظاهر “Cookie-Cutter” سایر سیستم عامل ها را کنار بگذارید

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وردپرس  یکی از خدمات وردپرس است. این نام قطعاً در پیشرفت اینترنت به طور کلی نقش داشته است. “ظاهر وردپرس” زمانی آشکار بود و معمولاً به معنای یک سربرگ بزرگ با پیمایش، یک نوار کناری پر از “محتوای گسترده” و یک الگوی وبلاگ بود که بر روی خوانایی تمرکز داشت.

با این حال، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی پلت فرم وردپرس از عناصر اصلی اولیه سبقت گرفته است و اکنون می توان از نظر شکل ظاهری و چیدمان کاملاً سفارشی کرد. این به لطف تعداد زیادی از تم ها و پلاگین های موجود ساده ی ساخته شده است . بسیاری از آنها کاملا رایگان هستند. به طور خلاصه، یک تم ظاهرا ساده سایت شما را دگرگون می کند.

موضوع بعدی به ویژه هنگام ایجاد یک سایت فروشگاه اینترنتی به شما کمک می کند. به عنوان مثال ، WooCommerce پلاگین شماره یک تجارت الکترونیکی است که قدرت و کنترل بسیار زیادی را از طریق یک رابط کاربرپسند ارائه می دهد. تعدادی افزونه امنیتی مانند Wordfence در دسترس است که به شما کمک می کند حتی بیشتر از سایت خود محافظت کنید.

علاوه بر این، کدی که  در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وردپرس بر روی آن اعمال شده است، بسیار مناسب توسعه دهندگان است. این بدان معناست که شما می توانید طرحی سفارشی ایجاد کرده و یا مطابق با نیازهای دقیق خود سفارش دهید. به علاوه، تعداد زیادی پلاگین «صفحه ساز» وجود دارد. ابزارهای کشیدن و رها کردن که به شما امکان می دهد عناصر مورد نیاز خود را بر روی صفحه قرار دهید، و بدون نیاز به دانستن چیزی درباره کد، سایت خود را ایجاد کنید

۴- وردپرس یک نقطه ورود مقرون به صرفه است

هنگام راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیکی جدید، احتمالاً با کمترین بودجه (یا موجودی) کار می کنید. خوشبختانه ، این سیستم عامل یک راه حل بسیار مقرون به صرفه است. اگرچه نگهداری و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی وردپرس کاملاً رایگان نیست، اما باید هزینه کمتری نسبت به بسیاری از سیستم عامل های رقابتی هزینه کنید. این پلتفرم به طور عمده برای شما یک ریال هم هزینه نخواهد داشت، زیرا بارگیری و استفاده از آن رایگان است

نمونه کارهای طراحی وب سایت

فواید ایجاد سایت فروشگاه اینترنتی اختصاصی

 ۱.استفاده انحصاری از منابع اختصاصی

در صورت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اختصاصی، کل وب سرور را برای استفاده انحصاری خود دریافت می کنید. این یک مزیت قابل توجه هنگام مقایسه میزبانی مشترک و میزبانی اختصاصی است. فضای دیسک، RAM، پهنای باند و غیره سرور اکنون به شما تعلق دارد. شما از تمام پردازنده یا RAM و پهنای باند استفاده انحصاری دارید. در اوج تجارت، همچنان به اوج عملکرد خود می رسید.

انعطاف پذیری مدیریت شغل در حال رشد

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اختصاصی می تواند نیازهای رو به رشد شغلی شما را تأمین کند. شما در صورت بروز فرصت های جدید یا تحقق بازارهای غیرمنتظره توانا می مانید. همچنین، انتظارات مصرف کنندگان امروز بیشتر است. آنها راحتی دسترسی سریع به محصولات شما را می خواهند. در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اختصاصی، شما با بارگذاری سریع صفحه و تجربه کاربری بهتر به مشتریانتان خدمات بهتری  ارائه می دهید.

قابلیت اطمینان و عملکرد بهبود یافته

قابلیت اطمینان یکی از مزایای انحصار پذیری است. طراحی سایت فروشگاه اینترنتی اختصاصی اوج عملکرد و قابلیت اطمینان را برای شما پدید می آورد. این قابلیت اطمینان به این معنی است که احتمال خرابی سرور بسیار کمتر است. قدرت یک سرور اختصاصی به تجربه بهینه مشتری کمک می کند. میزبانی یک سایت فروشگاه اینترنتی مدیریت شده توسط شخص یک راه حل قدرتمند در حوزه ی شغلی است. هزینه آن بالاتر از میزبانی مشترک است. اما برای میزبانی محصولات خود از قدرت، فضای ذخیره سازی و پهنای باند بالایی برخوردار هستید

امنیت از طریق تفکیک داده ها

سرورهای اختصاصی فقط به شرکت شما اجازه دسترسی می دهند. زیرساخت سرور شامل دیواره های آتش و نظارت امنیتی است. این به معنای امنیت بیشتر در برابر بدافزار و هک هاست  نظارت بر شبکه میزبان ، فایروال های ایمن و کنترل دقیق دسترسی شما را قادر می سازد تا در تجارت اصلی خود تمرکز کنید.

همچنین می توانید سطح بالاتری از امنیت خود را پیاده سازی کنید. می توانید برنامه های خود را برای اجرا در سرور نصب کنید. این برنامه ها می توانند شامل لایه های جدید امنیتی و کنترل دسترسی باشند. این یک سطح از حفاظت به مشتری و داده های تجاری اختصاصی شما را اضافه می کند.