تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام

()

اینستاگرام از ابتدای سال میلادی در آخرین بروز رسانی خود، زمان آنلاین بودن کاربرانش را نمایش می داد. بدین ترتیب با مراجعه با بخش دایرکت در اینستاگرام، شما از آنلاین بودن دوستانتان مطلع می شدید و یا آخرین زمان آنلاین بودن آن ها برایتان مشخص می گردید ولی برخلاف اپلیکیشن هایی مانند تلگرام و یا واتس اپ نشانگری برای نمایش آنلاین بودن کاربران اینستاگرام وجود نداشت.
اما اکنون با توجه به استقبال کاربران اینستاگرام از مشخص شدن وضعیت آنلاین بودن دوستان، این ویژگی ارتقا یافته است و دقیقا همانند اپلیکیشن های پیام رسان، آنلاین بودن کاربران با نشانگر سبز رنگ کنار عکس پروفایل آن ها مشخص می شود.
این شرکت در تلاش است تا با اضافه کردن این ویژگی در آخرین نسخه خود، آمار گفت و گوی آنلاین کاربرانش با یکدیگر و تعامل بین آن ها را افزایش دهد و در حقیقت کاربران را تشویق به اشتراک گذاری تصاویر با یکدیگر کند.
از زمانی که اینستاگرام توسط مارک زاکربرگ خریداری شد تیم اینستاگرام از تجربه همکاران خود در فیسبوک بهره می گیرند و امکانات مشابهی در اختیار کاربران این شرکت قرار می دهند به همین دلیل می توان گفت که این ویژگی جدید کاملا مشابه با مسنجر فیسبوک می باشد.
این ویژگی تنها زمانی برای شما فعال است که دوستانتان شما را نیز follow کرده باشند و یا در بخش دایرکت اینستاگرام برای شما پیام ارسال کرده باشند.
البته اینستاگرام دقیقا همانند اپلیکیشن های پیام رسان، گزینه ای برای مخفی کردن وضعیت آنلاین کاربرانش تعبیه کرده است ولی این موضوع را در نظر بگیرید که در این صورت وضعیت آنلاین بودن سایرین را نیز نمی توانید مشاهده کنید. برای خاموش کردن نمایش وضعیت آنلاین بودن خود، از طریق پروفایلتان وارد بخش تنظیمات شوید و سپس با خاموش کردن گزینه Show Activity Status نمایش وضعیت آنلاین بودن خود را غیر فعال کنید.
لازم به ذکر است که اینستاگرام این ویژگی را برای کاربرانش به مرور اضافه خواهد کرد بنابراین اگر این ویژگی تاکنون برای شما فعال نشده است نگران نباشید.

امتیاز شما به این محتوا:

/ ۵.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *