کاهش مصرف حجم دیتا در گوشی های آیفون

()

بسیاری از کاربران آیفون از مصرف بسته های اینترنتی طی مدت زمان کوتاه ، بر روی گوشی های خود گلایه داشتند و به یکی از دغدغه های همیشگیشان تبدیل شده است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و بدون هیچ گونه دانلودی بر روی گوشی، اینترنت خط تان به سرعت تمام می شود، ما را در این مقاله همراهی کنید تا با استفاده از یک سری ترفند، تا حد امکان مصرف دیتای خود را کاهش دهید. خوشبختانه در قسمت تنظیمات گوشی آیفون، گزینه های متعددی وجود دارد که به کمک آن می توانید حجم مصرفی اینترنتی خود را در آیفون کنترل کنید.

۱. غیر فعال کردن بروزرسانی نرم افزار ها
بروزرسانی اتوماتیک نرم افزارها از طریق دیتا، حجم بسیار زیادی از بسته اینترنتی شما را مصرف می کند برای جلوگیری از این امر باید دانلود اتوماتیک سلولار دیتا خود را خاموش کنید. ابتدا از قسمت تنظیمات وارد iTunes & App Store شوید و Use Cellular Data خود را خاموش کنید.

۲. شناسایی برنامه های پرمصرف
حتما برنامه های اینترنتی پرمصرف گوشیتان را بشناسید تا آن دسته از اپلیکیشن ها، که حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف کرده اند مشخص شود و بتوانید اینترنت خود را با بررسی مقدار مصرف ماهانه ی برنامه ها بهتر مدیریت کنید. شما می توانید به کمک بخش Cellular Data میزان مصرف برنامه های گوشیتان را مشاهده کنید.

۳. شبکه‌های اجتماعی
تحقیقات نشان می دهد بخش عمده مصرف حجم دیتا در گوشه های همراه صرف برنامه های مربوط به شبکه‌های اجتماعی می باشد به همین منظور باید مروری بر تنظیمات این دسته از برنامه ها داشته باشید. امروزه یکی از پر مصرف ترین شبکه های اجتماعی در ایران، برنامه اینستاگرام است که حجم زیادی را برای تماشای فیلم و تصاویر مصرف می کند. برای کاهش مصرف حجم بسته از قسمت تنضیمات وارد Cellular Data Use شوید و گزینه Use Less Data را فعال کنید تا فیلم و عکس ها کمی دیرتر به نمایش دربیایند.

۴. پخش ویدئو
تعداد بیشماری برنامه وجود دارد که با وارد شدن به آن به صورت خودکار ویدئوی تبلیغاتی بخش می کند و حجم قابل توجهی از دیتای شما را مصرف می کند بنابراین بهتر است قابلیت پخش خودکار ویدئو در تمامی برنامه های گوشیتان را غیرفعال کنید.

۵. قابلیت WiFi-Assist
در بروزرسانی iOS 9 ، ویژگی جدید Wi-Fi Assist به آیفون اضافه شد که به واسطه آن در صورت ضعیف بودن پوشش وای­فای، به صورت خودکار بر روی اینترنت خط سویچ می کند تا اختلالی در کارتان پیش نیاید و این امر موجب استفاده ناخواسته از اینترنت سیم کارت شما می شود. به منظور غیر فعال کردن این ویژگی از طریق قسمت تنظیمات وارد بخش Cellular شوید و گزینه Wifi Assist را غیر فعال کنید.

امتیاز شما به این محتوا:

/ ۵.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *