محتوای سئو شده

محتوای سئو شده چیست

محتوای سئو شده چیست؟

برای درک منظور بازاریابان از محتوای سئو شده، عبارات را به بخش های جزئی تری تقسیم می کنیم :

  • سئو به بهینه سازی موتور جستجو، یا فرآیند بهینه سازی یک وب سایت اشاره دارد تا مردم بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند Google پیدا کنند.
  • توسط “محتویات” می توان هر اطلاعاتی را که بر روی وب وجود دارد را معنی کرده و روی وب می تواند انواع مختلفی از محتویات زیر استفاده شود.

بنابراین این دو مفهوم را با هم قرار دهید :
محتوای سئو شده، هر محتوای ایجاد شده با هدف جذب ترافیک موتور جستجو است.
من قصد ندارم به شما تمام چیزهایی که برای بهینه سازی محتوایتان برای موتورهای جستجو نیاز دارید را بگویم . این یک راهنمای کلی است و یک یادآوری فوق العاده سریع بر روی چیزی است که شما برای انجام محتوای سئو شده وب تان نیاز خواهید داشت :

جستجوی کلمه کلیدی

بهینه سازی کلمات کلیدی

بدانید که کجا و چگونه از کلمات کلیدی در محتوایتان برای قابلیت جستجوی بالا، استفاده کنید که این عمل به افزایش محتوای سئو شده شما کمک خواهد کرد.

محتوای متنی

جستجوی کلمه کلیدی

اگر شما می خواهید از طریق جستجو ترافیک ایجاد کنید، بهتر است قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید ، کلیدواژه را جستجو کنید. با این روش شما می توانید روی کلید واژه ها متمرکز شوید که در حال حاضر کدام مقدار مشخص از حجم جستجو وجود دارد. به عبارت دیگر در مورد موضوعاتی بنویسید (یا کلمات کلیدی را پیدا کنید) که مردم قبلا اطلاعاتی در مورد آن جستجو کرده اند و به این صورت محتوای سئو شده ایجاد کنید.

سازماندهی محتوا

سازماندهی محتوا

محتوای روی سایت شما باید با یک روش منطقی سازماندهی شده باشد. این کار نه تنها برای محتوای سئو شده مفید است ، بلکه به بازدید کنندگان از سایت شما کمک می کند تا به راحتی محتوای مرتبط دیگری را پیدا کنید.

سازمان دهی محتوا

 Content organization

شما می توانید برای افزایش دید محتوای جدیدی که ایجاد کرده اید، آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و لینکهایی برای محتوایتان بسازید و به این ترتیب محتوای سئو شده ایجاد کنید.. (از سایتهای داخلی و خارجی)

چکیده ای از این مفهوم

مهم است به خاطر داشته باشید که اگر ترافیک موتور جستجو تنها هدف شماست، احتمالا نتایج شما آسیب خواهد دید. به منظور راضی کردن هم موتور جستجو (که در طول زمان با رتبه های بالا به شما امتیاز خواهد داد) و هم مشتریان بالقوه و بازگشت بازدید کنندگان، شما نیاز دارید ارزشی بالا و فراتر از بهینه سازی موتور جستجو عرضه کنید. به عبارت دیگر محتوای ضعیفی را تولید نکنید که رتبه بندی می کند و کلیک به دست می آورد اما هیچگونه ارزش اضافه ای برای کاربر موتور جستجو ارائه نمی دهد. سایتهایی که محتوای کم ارزش را ترویج می کنند، ریسک جریمه شدن توسط گوگل را افزایش می دهند. آنها همچنین نرخ بازده بالا و نرخ تبدیل پائینی دارند.

انواع محتوای سئو شده

انواع محتوای سئو شده

محتوای سئو شده انواع مختلفی دارد که شاید محدود کردن آن به تعداد خاصی از قالب ها چندان حرفه ای به نظر نرسد. در واقع، هر مطلبی را که متناسب با معیارهای موتورهای جستجو تنظیم کرده باشید، می توان محتوای سئو شده نامید. حال این محتوا می تواند شامل صفحات محصولات باشد، یا یک فایل صوتی یا ویدئویی که با نوشتن متن و سایر تنظیمات می تواند آن را به عنوان محتوای سئو شده شناخت. به طور کلی می توان انواع محتوای سئو شده را در قالب های زیر معرفی کرد:

محتوای متنی

اگر در اینترنت به جستجو انواع محتوای سئو شده بپردازید، احتمالا این نوع از محتوا را تحت عنوان Blogging مشاهده خواهید کرد. بلاگینگ در واقع به محتواهای متنی گفته می شوند که در قالب مقالات کوتاه و یا بلند تولید می شوند. در بسیاری از سایت ها این قبیل محتواها در بخش “بلاگ”، “مقالات”، “خبرنامه” و یا موارد مشابه قرار داده می شوند.

متن گفتگوها و مصاحبه های انجام شده با شخصیت ها موفق و یا فعال در زمینه ای نیز که می توان از آنها در قالب محتوای متنی استفاده کرد، نیز در این دسته قرار می گیرند.

محصولات

ناگفته پیداست که بسیاری از جستجوها در محیط اینترنت برای دستیابی به محصولات هستند. تجربه این قبیل جستجوها را هر یک از ما داریم. اگر توضیحات محصولات به صورت سئو تهیه شده باشند، دستیابی به آنها و مشاهده آنها در نتایج صفحات موتورهای جستجو (Search Engine Result Page) امکانپذیر است

فهرست ها

در برخی از سایت ها ممکن است از فهرست نیز تحت عنوان انواع محتوای سئو شده نام برده شود. اما ذکر این نکته نیاز است که فهرست برخی موارد در متن یک مقاله خود یکی از نکاتی که از نظر الگوریتمهای گوگل اقدامی ارزشمند محسوب می شود. یک فهرست را به صورت مستقل نمی تواند سئو کرد. بنابراین فهرست ما در متن مقالات هستند که می تواند نسبت به سئو کردن آنها اقدام نمود.

یکی از مزایای فهرست کردن در مقالات این است که مخاطب ممکن است بر اساس نیاز خود تنها یک یا دو مورد از آنها را مطالعه کنید و نیازی نباشد کل متن را بخواند. به نظر می رسد گوگل چنین ویژگی های را در زمره فعالیت های مخاطب پسند قرار داده است.

راهنماها

نوع دیگری از نمایش محتوای سئو شده به صورت ارائه راهنما است. یک راهنما، بخش مفصل تری نسبت به محتوا است. که به تفصیل در مورد چگونگی انجام کار توضیح می دهد. (راهنماها اغلب به چند صفحه وب شکسته می شوند. هرچند بهترین روش این است که به کاربران اجازه دهد اگر بخواهند محتویات طولانی را در یک صفحه مشاهده کنند)

شما می توانید یک راهنمای کامل روی وب سایتتان پست کنید یا یک خلاصه یا گزیده ای را ارسال کنید و از بازدید‌کنندگان بخواهید فرم ثبت نام را پر کنند تا بتوانند راهنمای کامل را بخوانند و به این صورت یک نوع محتوای سئو شده ایجاد کنید. این می تواند راه خوبی برای جذب مشتریان باشد اما به خاطر داشته باشید که گذاشتن یک صفحه ثبت نام، احتمالا مقدار ترافیک محتوای سئو شده را کاهش دهد .

ویدیو

استفاده از ویدیو نوعی محتوای سئو شده می باشد. به طور کلی روی وب ویدیوهای کمتری نسبت به صفحات متنی وجود دارد. در نتیجه می توان از طریق ایجاد یک ویدیو، به جای مقاله به آسانی یک کلمه کلیدی رقابتی را در صفحه اول رتبه بندی کرد. بسته به نوع سایت یا کسب و کاری که شما اجرا می کنید، ویدیو‌ها می توانند روش عالی تری برای جذب یک مخاطب باشند.

ایجاد ویدیوهای آموزشی از چگونگی استفاده از محصولاتتان را در نظر بگیرید، یا فرآیندی که مرتبط با کسب و کارتان است را نشان دهید. برای مثال یک لوله کش می تواند یک ویدیو از اینکه چگونه یک سینک را باز می کند، به نمایش بگذارد. ( یک یادداشت در مورد محتوای سئو شده: شما می توانید رونوشت از ویدیویتان را در نظر بگیرید.)

نمایش تصویری داده ها

نمایش تصویری داده ها نوع دیگری از نمایش محتوای سئو شده است. نمایش تصویری داده ها یا تصاویری با فرمت بزرگ که شامل مجموعه ای از داده ها (اغلب به شکل گراف ها یا چارت ها) در یک موضوع واحد می شود که می تواند تعداد زیادی از لینکها و دیدهای صفحه را افزایش دهد و در نتیجه محتوای سئو شده ایجاد کند. با این حال به دلیل اینکه بسیاری از محتواها در عکس قرار داده شده است و به عنوان متن، توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست، مهم است که بقیه صفحه به دقت بهینه سازی شود.

واژه نامه ها

یکی دیگر از انواع محتوای سئو شده، واژه نامه ها هستند. من قسم می خورم بیشتر مردم برای جستجوی عبارات از گوگل بیشتر از دیکشنری استفاده می کنند. (آیا شما حتی می دانید که دیکشنری تان کجاست؟) اگر شما در یک صنعت تخصصی کار می کنید یک واژه نامه می تواند روش خوبی برای گرفتن بخشی از ترافیک جستجو باشد. به عبارتهای آشپزی، پزشکی، مد و معماری برای ایجاد محتوای سئو شده فکر کنید.

نمایش اسلاید

نمایش اسلاید روشی برای نمایش یک سری از عکسهای مرتبط برای نمایش محتوای سئو شده است. گاهی اوقات تصاویر مهم تر از متن هستند – می گویند شما سعی می کنید که نشان دهید که ستاره ها برای اسکار چه پوشیده اند- در اینجا سئو از عنوان و تیتر و نام فایل عکسها، ضروری است زیرا چیزهای کمتری برای خواندن موتورهای جستجو وجود دارد .

استراتژی محتوای سئو

چگونه یک استراتژی محتوای سئو شده ایجاد کنیم؟

نوشتن مطالبی که نیاز مخاطب را برطرف کند در فهرست اولویت بسیاری از سئو‌کاران است. شاید از نظر تئوری این امر به آسانی اقدام عملی آن نباشد. بسیاری از سئوکاران حرفه ای بر این باور هستند که با بکارگیری استراتژی معطوف به کلمات کلیدی می توانند نسبت به رفع نیازهای مخاطبان اقدام کنند.
در واقع، توجه صرف به کلمات کلیدی همۀ کار نیست. اگر به یکی از نزدیکترین مراکز خدمات مشتری در نزدیکی خود مراجعه کنید، حتما در می یابید بسیاری از سئوالاتی که به صورت روزمره جواب می دهند را شما حتی در پیشرفته ترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی نیز مشاهده نخواهید کرد.
باید به این نکته توجه داشت که ممکن است با بکارگیری برخی کلمات کلیدی باعث جذب مخاطب شد، اما آیا مخاطبان جذب شده در نهایت به مشتری تبدیل می شوند و یا بعبارت دیگر نسبت به خرید اقدام می کنند؟
بنابراین به صورت ساده تر می توان بیان کرد که در تعیین استراتژی محتوای سئو شده باید بیش از آنکه بر کلمات متمرکز شد، مخاطب محور بود و نسبت به نیازهای مخاطب توجه کرد. البته این بدان معنا نیست که کلمات کلیدی و سایر نکات حرفه ای در خصوص رعایت کردن اصول سئو فاقد اهمیت هستند، بلکه نگاه سئوکار حرفه ای را در جذب مخاطبی که در نهایت به مشتری تبدیل می شود نشان می دهد. ارائه دهندگان خدمات سئو در چنین سطحی، نگاه فوق تخصصی به بحث سئو دارند و می توانند در جذب مخاطب نیز موفقیت شایانی کسب نمایند.

مقالات محتوا و سئو