سفارش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا به فارسی و انگلیسی

تولید محتوا گزینه ای کلیدی در افزایش کاربران یک سایت است، چه کاربران گذری و چه کاربران دائمی. اما پیش از سفارش تولید محتوا بهتر است کمی با تولید محتوا و فرآیند آن، نوع محتوای مناسب فعالیت شما و چگونگی استفاده از آن آشنا شوید.این موارد به شما کمک می کند که در انتخاب محتوای مناسب فعالیت خود، تصمیم بهتری داشته باشید.

سفارش تولید محتوا
سفارش تولید محتوا
انواع تولید محتوا

تولید محتوا

به طور کلی، تولید محتوا یعنی تعیین و ارائه اطلاعات مورد نیاز بازار به صورت موجز و کارآمد.

نکته اصلی در تولید محتوا در دنیای امروز کوتاه و موجز بودن آن است. متاسفانه یا خوشبختانه، دنیای مجازی به شکلی گسترش یافته که اغلب افراد دیگر حوصله و دقت خواندن یا تماشای مطالب، تصاویر یا فیلم های طولانی را ندارند و به همین دلیل تولید محتوا باید به گونه ای باشد که کاربران را به صورت آنی جذب و آن ها را با یک اثرگذاری مناسب رها کند.

انواع سفارش تولید محتوا

جستجویی در اینترنت نشان می دهد که بیش از ۱۰۰ نوع محتوای مختلف معرفی می شود. اما اگر نگاهی به نوع قالب هایی که در این محتواها به کار برده می شوند، داشته باشید، متوجه خواهید شد که اساس انواع مختلف محتوا را به طور عمده چهار قالب مختلف تشکیل می دهند. متن، عکس، ویدئو، و صوت.

۱-سفارش تولید محتوای متنی

در حال حاضر پرکاربردترین نوع محتوا، محتوای متنی است. بهتر است اگر از محتوای متنی در سایت خود استفاده می کنید، ازمحتواهای با حجم پائین تر و موجزتر، و البته با کادربندی مناسب و برجسته سازی قسمت های مهم متن بهره ببرید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که منظور از کوتاه بودن محتوا، استفاده یک یا دو پاراگراف نیست و ضرورت دارد تا به استانداردهای لازم در این زمینه نیز پایبند باشید.

سفارش تولید محتوا متنی
سفارش تولید محتوا صوتی

۲-سفارش تولید محتوای صوتی

  • محتوای صوتی: اگرچه بسیاری از سایت ها و کسب و کارها ممکن است استفاده از محتوای صوتی را ترجیح ندهند، که البته حق نیز تا حدودی با آنهاست. اما باید بدانیم که برخی از کسب و کارها نیز تنها با استفاده از فایل های صوتی، کارشان سکه است. کتاب های صوتی از جمله این موارد هستند.

۳-سفارش تولید محتوای ویدئویی

هرچند به نسبت محتوای متنی، استفاده از محتوای ویدئویی به نسبت کمتر است اما به ادعای بیشتر کارشناسان، دنیای آینده اینترنت تحت سیطره، محتواهای ویدئویی خواهد بود.

کد، سایت خود را ایجاد کنید

سفارش تولید محتوای ویدویی
سفارش تولید محتوای گرافیکی

۴- سفارش تولید محتوای گرافیکی

این جمله که یک عکس به اندازه هزاران کلمه حرف برای گفتن دارد، با روی آمدن فضای مجازی همچنان مصداق دارد. عکس ها همچنان پای ثابت محتوای سایت ها هستند. اگرچه عکس ها عمدتا به عنوان بخشی از سایر مطالب استفاده می شوند، اما اهمیت آنها از متن بیشتر نباشد، کمتر هم نخواهد بود.

مراحل تولید محتوا

مراحل تولید محتوا فارغ از اینکه چه نوع محتوایی تهیه شود، عمدتاً مراحل نسبتا مشابهی را طی می کنند. به طور خلاصه تعیین مضمون، در نظر داشتن قالب، و در نهایت پیاده سازی آن سه مرحله اصلی تولید محتوا هستند.

به عبارتی ساده تر شما در مضمون هدف خود را تعریف می کنید، در قالب چگونگی دستیابی به آن و در پیاده سازی روش دستیابی به آن تشریح می شود.

 ۱- استراتژی

اولین گام در سفارش تولید محتوا، توجه به نوع محتوایی است که کسب و کار شما به آن نیاز دارد. توجه داشته باشید که منظور، متن یا تصویری بودن محتوا نیست، بلکه توجه به نوع اطلاعات و نوع محتوای ارائه شده است. درواقع در این مرحله شما باید مشخص کنید که قرار است چه نوع مطالبی را به کاربر ارائه دهید. توجه به اطلاعات مناسب در این مرحله برای جذب کاربر بسیار حائز اهمیت است.

۲- توجه به نیاز کاربر

در گام دوم باید مشخص کنید که کاربر سایت شما به دنبال چیست؟ آیا کاربر متن یا تصویر ارائه شده در سایت را به طور کامل می خواند؟ چه حدی از مطلب توسط کاربر مطالعه می شود؟ آیا از نظر کاربر صرفا قسمت های کلیدی از متن حائز اهمیت است؟ چه رده سنی و از چه طبقه ای، مطالب سایت شما را مطالعه خواهند کرد. درواقع در این مرحله باید مشخص کنید که  کاربران سایت شما چه افرادی هستند.
</div

۳- پوشش کامل کاربر

ورود هر کاربری به هر سایتی بنابر دلایلی انجام می شود. مثلا تصور کنید که دچار سردرد هستید، سریعا با یک جستجوی اینترنتی به دنبال یافتن دلایل محتمل سردرد هستید. تولید محتوا در این باره می تواند شامل دلایل کلی بروز سردرد تا دلایل جزئی و در نهایت درمان های ساده آن باشد.سایت باید به گونه ای باشد که کل مطالب مورد نیاز کاربر و احتمالا مطالب مرتبط را پوشش دهد.

۴- توجه به کادربندی و عنوان بندی

در حال حاضر برای هر مطلبی که در اینترنت مورد جستجو قرار می گیرد، هزاران هزار سایت وجود دارد. نوع کادربندی و عنوان بندی مطالب سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر پس از ورود و دیدن مطلب، جذب عنوان مطلب و کادربندی مطلب ارائه شده گردد. باید سعی شود که از شلوغ کردن صفحات هم اجتناب کرد.

۵- سفارش تولید محتوا به تیم های حرفه ای

در حال حاضر افراد و گروه های کاری بسیاری در حوزه تولید محتوا فعال هستند، اما شما در سفارش تولید محتوا، باید حتما گروه های حرفه ای را انتخاب کنید.

گروه های حرفه ای ارائه دهنده محتوا، ضمن رعایت تمام موارد اشاره شده، به خاطر سال ها فعالیت در این حوزه می توانند مطالبی را به شما ارائه دهند که علاوه بر وجه کیفی، موارد مربوط به سئو و جذب مخاطب هم در آن لحاظ شده باشد.

۶- هزینه، یکبار برای همیشه

توجه داشته باشید که برای یک محتوا، شما یکبار پرداخت هزینه دارید در حالی که در صورت مناسب بودن مطلب از نظر کیفی و استاندارد بودن آن، بازخوردی دائمی برای شما در سایت ها وجود خواهد داشت. مطلب مناسب و استاندارد تا سال های سال می تواند بازخورد داشته باشد و مخاطبین را به سمت سایت شما هدایت کند.
گوگل، محتواهای کپی شده را تشخیص می دهد و این باعث کاهش امتیاز سایت شما می شود؛ یا مثلا محتواهایی که دارای ایرادات نگارشی هستند به طور مستقیم موجب ریزش مخاطب می شوند. حتما برای پرداخت هزینه در خرید محتوا، توجه داشته باشید که محتواهای ارزان احتمالا کپی یا از نظر کیفی بسیار سطح پایین می باشند.

سوالات متداول سفارش تولید محتوا

آیا امکان سفارش تولید محتوا به‌ صورت روزانه، هفتگی و ماهانه وجود دارد؟

بله، می توانید محتوای مورد نیاز برای شرکت یا سازمان خود را در هر حالتی که مدنظرتان هست سفارش هدید

سفارش تولید محتوا را چگونه ثبت کنم؟

برای ثبت سفارش تولید محتوا می توانید از فرم سایت استفاده کنید و یا با شرکت تماس بگیرید تا کارشناسان ما برای نوع محتوای درخواستی،‌ تعداد کلمه مورد نیاز در هر محتوا راهنماش شما باشند

زمان تحویل سفارش تولید محتوا چگونه است؟

زمان تحویل سفارش به نوع محتوای درخواستی، تعداد محتوا و تعداد کلمات در هر محتوا بستگی دارد که پس از ثبت سفارش این مورد بررسی و اطلاع داده خواهد شد

تعرفه تولید محتوا چگونه محاسبه می‌شود؟

محتوا بر حسب کلمه قیمت داده خواهد شد و هرچه تعداد محتوای درخواستی و تعداد کلمات در هر محتوا بیشتر باشد قاعدتا از تخفیف برخوردار خواهد بود