خدمات تولید محتوا

مشاوره و خدمات تولید محتوای اختصاصی

محتوای اختصاصی، اصولی و هدفمند، محتوای سئو شده

جهت درخواست تولید محتوا یا با شماره های زیر تماس بگیرید یا فرم سفارش تولید محتوا را پر کرده و ارسال کنید.

۰۲۱۸۸۷۷۹۵۴۸۰۲۱۸۸۷۷۹۸۰۶

خدمات تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

ایجاد هر نوع اثری از قبیل متن، صوت، ویدئو، و یا عکس می توان تعریف کرد که حاوی پیام هایی برای مخاطب است و از طریق ابزاری مانند وبسایت، روزنامه، تلویزیون و یا هر وسیله ارتباطی دیگر در اختیار مخاطب قرار می گیرد.
تعاریف دیگری از تولید محتوا نیز ارائه شده که بیان می کنند که فرایند برنامه ریزی، نوشتن و ویراستاری محتوای وب است، که به طور معمول برای اهداف بازاریابی دیجیتال تولید است. از این دیدگاه، تولید محتوا شامل نوشتن مقالات و مطالب خبرنامه های آنلاین، نوشتن متن برای ویدئوها و پادکست ها، و همچنین محتوا برای پلتفرم های مشخص همچون فیس بوک، توئیتر، و ردیت (Reddit) است.
محتوا همواره اهمیت داشته است، اما امروز با روی کار آمدن اینترنت و پیشرفت هایی که در عرصه انتشار اطلاعات به وجود آمده بیش از هر زمان دیگر حائز اهمیت است. اهمیت این محتوا را می توان به وجود یک میلیارد و ۸۳۴ هزار وبسایت نسبت داد که هر ثانیه نیز بر تعداد آنها افزوده می شود. این تعداد سایت برای پویایی خود و جذب مخاطب نیازمند محتوا هستند، به گونه ای که در حال حاضر روزانه ۹ میلیارد و ۴۰۰ گیگابایت محتوا در اینترنت تولید می شود.

اغلب افراد هنگامی که عبارت “تولید محتوا” را می شنوند، تصور می کنند که معنای آن نوشتن مقالات است. در صورتی که، هدف از تولید محتوا تنها استفاده از آنها در سایت های اینترنتی نیست. در واقع، می تواند شامل متن ویدئوها، خبرنامه های ایمیلی، متن های سخنرانی، مطالب رسانه های اجتماعی، عناوین پادکست ها، اوراق سفید، صفحات فرود، و زیرنویس ویدئوهای یوتیوب باشد.

هزینه تولید محتوا
مشاوره تولید محتوا

اقدامات موثر در تولید محتوا

این فهرست به دو دلیل در تولید محتوای بهتر به شما کمک می کند. نخست، این فهرست باعث می شود که کار شما سازمان یافته تر باشد و هر مطلبی که به ذهنتان می رسید را روی کاغذ نیاورید. دوم، این فهرست باعث می شود قبل از شروع به نوشتن نسبت به ساختار متن خود معماری خاصی طرح ریزی کنید و بر اساس آن کار را جلو ببرید.

 • علاوه بر این داشتن یک فهرست در ابتدای تولید محتوا باعث می شود که شما در نهایت نکات مهمی را که از ابتدا در نظر داشته اید، در محتوای مورد نظر خود بگنجانید.
 • هنگامی که مطلب مورد نظر خود با به پایان رساندید، فایل مربوطه را ببندید. استراحتی کنید و سپس بار دیگر به سراغ متن بروید و با دقت آن را بازخوانی کنید. اگر نیاز به ویراستاری داشت، انجام دهید و قبل از انتشار یکبار دیگر نیز آن را بخوانید. سعی کنید مطلب خود را بدون اشتباه و یا با حداقل اشتباه منتشر کنید.

چرایی اهمیت تولید محتوا

بر اساس نتایج تحقیقات، بیش از ۶۱ درصد از بازاریابان بیان کرده اند که یکی از بزرگترین چالش های آنها جذب ترافیک سایت و یا ایجاد ترغیب در مشتریان است.

تعیین هدف

تولید محتوا امروزه در اینترنت یک هدف مشخص دارد: جذب مخاطب. این مخاطب می تواند برای خواندن مطلب به سایت مراجعه کند (برای مثال سایت های خبری) و یا برای خرید کالا و یا خدمات (مانند فروشگاههای اینترنتی).

اشتراک گذاری

از اینرو، بحث بازاریابی محتوا موضوع بسیار مهمی است که در صدر توجه همه صاحبان وبسایت های مختلف از جمله کسب و کارهای اقتصادی قرار دارد. بازاریابی محتوا در واقع با بکارگیری تولید محتوا و به اشتراک گذاری آن باعث حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید می شود.

ایجاد ترغیب مشتریان

بازاریابی محتوا سه برابر بیشتر از تبلیغاتی که از طریق جستجو پرداخت آنها انجام می شود، باعث ایجاد ترغیب مشتریان می شود و از نظر هزینه نیز بازاریابی محتوا نسبت به بازاریابی سنتی ۶۲ درصد هزینه کمتری دارد

محتوای تعاملی (Interactive Content)

تولید محتوا به منظور جذب مخاطب در کسب و کارها باید مسائلی همچون تعاملی بودن را مد نظر داشته باشند. تحقیقات نشان می دهند ۴۵ درصد از بازاریابان محتوای تعاملی (Interactive Content) را بی نهایت یا خیلی مؤثر ارزیابی کرده اند. محتوای تعاملی شامل ارزیابی ها، ابزارهای تبدیل، ماشین حساب ها، آزمون ها و رقابت ها است.

آمارهایی که اهمیت تولید محتوا را نشان می دهند

تولید محتوا از جمله دلایلی است که باعث می شود کاربران وارد یک سایت شوند، مطالب آن را بخوانند، به خرید ترغیب شوند، و یا محتوای مورد نظر را با دیگران به اشتراک بگذارند. آماری که در زیر آمده نشان دهنده اهمیت محتوا و نقش آن در کسب و کارها و فضای آنلاین است.

اهمیت تولید محتوا
 • محتواهای برتر می تواند تا بیش از دو هزار درصد ترافیک برای سایت ها ایجاد کنند.
 • ۶۰ درصد از بازاریابان دستکم یک پست یا محتوا در هر روز ایجاد می کنند.
 • تا ژانویه سال ۲۰۲۰، حدود ۹۵.۸۸ درصد از همه جستجوهای انجام شده در گوگل جستجوهای چهار کلمه ای یا بیشتر بودند.
 • مخاطبان بیش از ۶۰ درصد از محتواها را نامناسب یا بسیار بد فرض می کند، بنابراین برای بازاریابان اهمیت دارد که اطلاعاتی را منتشر کنند که متناسب با علاقه و نیاز مخاطبانشان باشد
 • در مقایسه با محتواهایی که بروز نمی شوند، تولید محتوای جدید ۴۳۴ درصد بیشتر منجر به نمایه شدن صفحات می شود. نکته کلیدی این موضوع آن است که تا می توانید با ایجاد محتواهای مختلف در محیط اینترنت امکان یافته شدن خود توسط مشتریان را تقویت نمایید.
 • ۹۳ درصد ترافیک ها سایت از طریق موتورهای جستجو انجام می شود.
 • تنها ۳۰ درصد از بازاریابان بیان کرده اند که استراتژی محتوای آنها اثرگذار بوده است.
 • کاربران تنها ۳۷ ثانیه را برای مشاهده هر پست اختصاص می دهند. آنها متون را اسکن می کنند تا محتوای مناسب خود را پیدا کنند.
 • محتوای ویدئویی در ایمیل ها می تواند نرخ کلیک (Click-through rate) را تا ۳۰۰ درصد افزایش دهد.
 • اگر محتوایی به صورت حرفه ای نوشته شود و همراه با ویدئوهایی باشد که برخی اطلاعات مرتبط را نیز نشان دهند، مشارکت مخاطب تا ۲۷ درصد افزایش می یابد. پنج ویدئوی برتر باعث جذب ۷۷ درصد توجه مخاطبان می شود.
 • ۴۲ درصد از شرکت ها یک استراتژیست محتوا استخدام کرده اند تا نسبت به اینکه همه محتواهای تولید شده انتظارات برند آنها را تأمین می کند و در زمان مناسب منتشر می شوند، اطمینان حاصل نمایند.
هزینه تولید محتوای اختصاصی

محتوای سئو شده چیست؟

برای درک منظور بازاریابان از محتوای سئو شده، عبارات را به بخش های جزئی تری تقسیم می کنیم :

 • سئو به بهینه سازی موتور جستجو، یا فرآیند بهینه سازی یک وب سایت اشاره دارد تا مردم بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند Google پیدا کنند.
 • توسط “محتویات” می توان هر اطلاعاتی را که بر روی وب وجود دارد را معنی کرده و روی وب می تواند انواع مختلفی از محتویات زیر استفاده شود.

بنابراین این دو مفهوم را با هم قرار دهید :
محتوای سئو شده، هر محتوای ایجاد شده با هدف جذب ترافیک موتور جستجو است.
من قصد ندارم به شما تمام چیزهایی که برای بهینه سازی محتوایتان برای موتورهای جستجو نیاز دارید را بگویم . این یک راهنمای کلی است و یک یادآوری فوق العاده سریع بر روی چیزی است که شما برای انجام محتوای سئو شده وب تان نیاز خواهید داشت :