انتخاب بهترین آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

انتخاب بهترین آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ
()

دیجیتال مارکتینگ که به آن بازاریابی اینترنتی نیز گفته می شود، به نوعی بازاریابی محصولات و یا خدمات اطلاق می شود که در آن از فناوریهای دیجیتال و عمدتاً اینترنت، گوشی های هوشمند تلفن همراه، و دیگر صفحات نمایش مانند کامپیوترها و سایر رسانه های دیجیتال استفاده می شود.

بازاریابی اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با بازاریابی سنتی مزایای عمده ای از قبیل ارزانی، ماندگاری زیاد، هدفمند بودن، متناسب بودن با ظرفیت های هر کسب و کار، بازاریابی انبوه، اتلاف کمتر هزینه ها و همچنین مسائل محیط زیستی برخوردار است، و همین عوامل باعث ایجاد جایگاه خاص برای این نوع از بازاریابی شده است.

برخلاف بازاریابی سنتی که در رسانه های چاپی و شنیداری مورد استفاده قرار می گرفت، دیجیتال مارکتینگ از پیچیدگی های بیشتری برخوردار است، و به همین دلیل تخصص و حرفه کسانی که عمدتا در قالب آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند، حائز اهمیت فراوان است.

بهترین دیجیتال مارکتینگ

پیش از ادامه بحث در خصوص بازاریابی اینترنتی، نیاز است نیم نگاهی به روش های سنتی تبلیغات داشته باشیم. در روش سنتی تبلیغات، از رسانه های چاپی، دیداری – شنیداری، و یا تبلیغات محیطی مانند بیلبوردهای نصب شده در شهرها و کنار جاده ها استفاده می شد.

اگر بخواهیم بطور ساده بیان کنیم باید بگوییم که در همه این روش های سنتی، تبلیغات باید در معرض دید مخاطب قرار می گرفت تا احتمالا باعث اثرگذاری در مخاطب و در نهایت استفاده از کالا و یا خدمات تبلیغ شده می شود.

برای مثال، اگر تبلیغی از طریق یک بیلبورد انجام می شد، تا زمانی که مخاطبی در مسیر خود با آن بیلبورد مواجه نمی شد، مشاهده تبلیغ نیز صورت نمی گرفت.

در رادیو و تلویزیون به عنوان رسانه های شنیداری نیز اگر مخاطب در زمان پخش پیام تبلیغاتی با آن مواجه نمی شد، دیگر امکان مواجهه با پیام از بین می رفت. در رسانه های چاپی مانند روزنامه ها و مجلات نیز اگر فرد نسبت به خرید این رسانه ها اقدام می کرد، می توانست مخاطب تبلیغات نیز باشد.

با پیدایش اینترنت و افزایش کاربران آن در سطح جهانی، بسیاری از فعالیت های تجاری که وارد این عرصه شدند، با موفقیت های چشمگیری مواجه شدند. این موفقیت ها تا بدان حد است، که کمتر کسی می توانست چنین ظرفیت هایی را از اینترنت انتظار داشته باشد.

همین پیشرفت ها، لزوم وجود آژانس های تبلیغاتی معتبر در حوزه دیجیتال مارکتینگ را سرعت بخشیدند. امروزه آژانس های زیادی در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعال هستند، که شناخت بهترین آژانس ها می تواند موفقیت کسب و کارها را در معرفی و فروش بیشتر در پی داشته باشد.

از جمله ویژگی های بهترین آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ می توان به خلاقیت به منظور غنی سازی تجارب دیجیتال با ارائه راهکارهای نوآورانه و هوشمندانه اشاره کرد. در واقع این ویژگی به رشد کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ کمک می کند.

یک آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ که قصد دارد به بهترین گزینه در این حوزه پر‌رقابت تبدیل شود، باید حضور کسب و کارها را در محیط آنلاین به بیشترین میزان افزایش دهد، با بهره‌گیری از ظرفیت های اینترنت به رشد کسب و کارها کمک کند، و در مجموع با الزامات حضور مؤثر در اینترنت آشنا باشد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ

با روی کار آمدن اینترنت و همه گیر شدن آن به نحوی که اکنون بیش از چهار میلیارد و ۸۱۵ میلیون نفر از جمعیت جهان در حال استفاده از اینترنت هستند، و با پیشرفت هایی که در جنبه های مختلف این ابزار ارتباطی ایجاد شده، بازاریابی سنتی به طرز چشمگیری از مسیر رشد خود خارج شد و در مقابل دیجیتال مارکتینگ فرصت مناسبی برای عرض اندام پیدا کرد.

نگاهی به وضعیت دیجیتال مارکتینگ بر اساس آمارها

آمارها نشان می دهند که تا فوریه سال ۲۰۲۰، بودجه دیجیتال مارکتینگ شرکت ها در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی با رشد ۱۳ درصدی همراه بوده است.

این افزایش به تنهایی نشان دهنده اهمیت روز افزون کانال هایی مانند رسانه های اجتماعی و همچنین محتوا، بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) و استفاده از ویدئوها است. اشاره به موارد زیر تاییدی بر اهمیت دیجیتال مارکتینگ است:

  • بازاریابان و تبلیغات گران در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۳.۵ درصد از بودجه تبلیغاتی خود را به تبلیغات موبایلی اختصاص دادند.· نرم افزارهای دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Softwares) در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۴۴ میلیارد دلار به خود اختصاص دادند که پیش بینی می شود تنها درآمد تبلیغات موبایلی در سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۶۶ میلیارد دلار باشد. جالب است بدانید که در فاصله سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ بیشترین درآمد تبلیغات دیجیتال به ترتیب نصیب شرکت های گوگل، فیسبوک، توئیتر، آمریکن آنلاین (AOL)، و یاهو شده است.
  • ۶۹ درصد از مردم محتوای مورد نظر را از گوشی های هوشمند خود دریافت می کنند.
  • ۸۹ درصد مردم در گوشی های خود از اپلیکیشن ها استفاده می کنند، در حالی که تنها ۱۱ درصد از وبسایت ها استفاده می کنند.
  • ۵۷ درصد از دارندگان موبایل در صورتی که یک سایت کسب و کار در موبایل به خوبی طراحی نشده باشد، یا به عبارتی ریسپانسیو (واکنش گرا) نباشد، آن را به دیگران معرفی نمی کنند.
  • ۴۰ درصد از استفاده کنندگان موبایل در جستجوی کسب و کارهای محلی هستند.
  • یک پیشنهاد یا پیام موبایلی ۱۰ برابر بیشتر از پیشنهاد یا پیامی که در رسانه های چاپی وجود دارد، دیده می شود.· بودجه تبلیغات موبایلی در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۹۰ میلیارد دلار در جهان بوده و پیش بینی می شود که این عدد تا سال ۲۰۲۲ به بیش از ۲۸۰ میلیارد دلار افزایش یابد.
  • رشد خریدهای اینترنتی از طریق موبایل در مقایسه با خریدهای سنتی (حضوری) یا خرید از طریق کامیپوترها در حال افزایش است. پیش بینی می شود که خریدهای اینترنتی از طریق موبایل در سال ۲۰۲۱ با رشد قابل توجهی ۵۴ درصد از کل خریدها را به خود اختصاص دهند.

نتیجه گیری

بازاریابی نیز مانند بسیاری از فرایندها در حال تغییر و تحول است. دیجیتال مارکتینگ ظرفیت های خود را در مقایسه با تبلیغات سنتی نشان داده و شرکت ها با هدف اختصاص هدفمند بودجه تبلیغاتی خود، درصدد استفاده از خدمات بهترین آژانس های تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ هستند، تا نتایج آن را در تراز مالی سالانه خود مشاهده نمایند.

امتیاز شما به این محتوا:

/ ۵.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *