مزایای گوگل آنالیتیکس

()

گوگل آنالیتیکس Google analytics یک سرویس رایگان و قدرتمند است که شرکت گوگل در اختیار صاحبان وب سایت ها قرار داده است. نصب این ابزار به دلیل ارائه ی اطلاعات مختلف از جمله موارد مرتبط با میزان بازدید ها و رفتارهای کاربران، پس از راه اندازی وب سایت برای صاحبان آن ضروری می باشد.

گوگل آنالیتیکس با در اختیار گذاشتن اطلاعات مربوط به وب سایت، می تواند به یک تحلیلگر و یا سئو کار با روش های جدیدی در جهت پیشرفت دادن وضعیت سئو و افزایش بازدید سایت کمک کند. به همین منظورما در این مقاله قصد داریم چند نمونه از مزایای مهم گوگل آنالیتیکس را مطرح کنیم:

۱. آنالیز منابع ورودی وب سایت

امروزه تعداد بیشمار وب سایت در سراسر جهان موجود می باشد که هر کدام از این وب سایت ها برای جذب مشتری و برند سازی با یکدیگر در حال رقابت هستند. بنابراین بررسی منابع ورودی یک وب سایت با استفاده از گوگل آنالیتیکس می تواند به صاحبان وب سایت ها کمک کند تا با بررسی بازار به هدف خود برسند.

۲. آنالیز رفتار کلی کاربران

یکی از مهم ترین امکانات گوگل آنالیتیکس بررسی رفتار کاربران در وب سایت می باشد، که آنالیز این اطلاعات بسیار ساده است و افرادی مبتدی نیز به راحتی می توانند این مهم را بررسی کنند.این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد:

  • تعداد ورودی کاربران به وب سایت در یک بازه زمانی
  • میزان زمان صرف شده در وب سایت توسط کاربران
  • مشخص کردن علاقه مندی های کاربران
  • محل و موقعیت جغرافیایی کابران

و غیره….

۳. آنالیز رفتار جزئی کاربران

برای افزایش مشتری و برند سازی نیازی به دسترسی به همه کاربران وب سایت نمی باشد زیرا تنها دسته ی خاصی از کاربران هستند که ارزش بیشتری برای یک وب سایت دارند. به همین منظور این ابزار اطلاعات جزئی کاربران وب سایت را نیز در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید کاربران ارزشمند خود را مشخص کنید.

۴. مشخص کردن صفحات محبوب یک وب سایت

معمولا در تمامی وب سایت ها صفحاتی وجود دارد که ترافیک ورودی آن ها از سایر صفحات بیشتر است. بنابراین با شناسایی صفحات محبوب یک وب سایت به کمک گوگل آنالیتیکس می توانید مشخص کنید که کدام یک از صفحات وب سایتتان در رسیدن به اهدافتان بازدهی بهتری دارند و با بررسی و آنالیز آن بکوشید که سایر صفحات نیز ورودی های بیشتری جذب کنند.

۵. استفاده از گوگل آنالیتیکس به صورت رایگان

۶. سهولت

یادگیری و استفاده از سرویس گوگل یعنی گوگل آنالیتیکس، بسیار ساده و در عین حال کارآمد می باشد. زیرا اکثر اطلاعات به صورت اعداد، جدول و گراف نمایش داده می شود و آنالیز و بررسی آن حتی برای افراد مبتدی نیز کار راحتی می باشد.

امتیاز شما به این محتوا:

/ ۵.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *