خصوصیات یک صفحه فرود موفق

()

خصوصیات یک صفحه فرود موفق ، صفحه فرود (لندینگ پیج) یک صفحه‌ ساده و مجزا در وب سایت شما می باشد که اولین تاثیر را بر روی بازدیدکنندگان وب سایتتان می گذارد و منجر به جذب کاربر می شود؛ کاربران از طرق مختلف مانند شبکه های اجتماعی، تبلیغات و یا موتورهای جستجوگر وارد صفحه فرود مد نظرتان می شوند.
ساخت یک صفحه فرود عالی در وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا هدف از ساخت یک صفحه فرود شکل گیری روابط تجاری، برندینگ، افزایش مشتری، فروش مستقیم و … می باشد. بنابراین وجود یک صفحه فرود موفق می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. به همین منظور در این مقاله تلاش خواهیم کرد به تعدادی از اصلی ترین عوامل موفقیت یک صفحه فرود اشاره کنیم.
۱. عنوان صفحه فرود
انتخاب یک عنوان چشم گیر موجب علاقه و جلب توجه کاربران می شود بنابراین می توان گفت که این موضوع اولین قدم برای داشتن یک صفحه فرود موفق می باشد. عنوان علاوه بر جلب توجه کاربر باید به کاربر در مورد کالا و خدمات مورد نظر شما توضیحاتی بدهد، لازم به ذکر است که توضیحات نباید طولانی و بیشتر از ۲۰ کلمه باشد.
۲. زیرعنوان صفحه فرود
پس از جلب توجه کاربر به کمک عنوان، حال باید کاربر را از طریق زیرعنوان در صفحه فرود نگه داشت. زیرعنوان در حقیقت ادامه عنوان اصلی است که توضیحات بیشتری به کاربرمی دهد و او را به مطالعه ادامه مطلب تشویق می کند.
۳. تصاویر
به کمک تصاویر به راحتی میتوانید موفقیت صفحه فرود وب سایت خود را در راستای رسیدن به اهدافتان دوچندان کنید، زیرا مغز انسان تصاویر را سریع تر از متون، پردازش می کند.
۴. توضیحات
استفاده از توضیحات تکمیلی در یک صفحه فرود امری کاملا ضروری می باشد. زیرا با استفاده از عنوان، زیرعنوان و تصاویر تمامی مطالب به کاربران انتقال پیدا نخواهد کرد و این امر موجب ترک کاربر از وب سایت شما خواهد شد.
۷. بخش بندی محتوایی
به منظور جلوگیری از عدم تمرکز کاربر برای خواندن و بررسی یک محتوا اختصاص دادن فضای کافی به محتوا و بخش بندی آن در یک صفحه فرود امری بسیار ضروری می باشد.
۶. استفاده از Call to Action
داشتن یک Call-To-Action واضح و شفاف، بازدیدکنندگان وب سایت شما را برای انجام کار مورد نظرتان ترغیب می کند. این مهم می تواند خرید یک محصول و یا ارائه خدمات ویژه، فرم تماس با ما و یا دانلود فایل و… باشد.
۸. سازگاری
صفحه فرود شما حتما باید با تمامی دستگاه های دیجیتال اعم از کامپیوتر، تبلت و انواع موبایل ها و … سازگار باشد که کاربران به راحتی بتوانند صفحه شما را مشاهده و بررسی کنند.

امتیاز شما به این محتوا:

/ ۵.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *