آیا گوگل ادز بر روی رتبه سئو تاثیری دارد؟

تاثیر گوگل ادز بر روی سئو
()

آنچه از آن به عنوان سئو یاد می‌شود، به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) نام دارد. پیشرفت در سئو می‌تواند با ایجاد ارتباط بیشتر صفحه با کاربران، به رتبه‌بندی سایت در جستجوی گوکل کمک کند. در ادامه تاثیر گوگل ادز بر سئو را بررسی می کنیم :

تبلیغات به ازای هر کلیک (Pay-per Click) مانند گوگل ادز تبلیغات آنلاین پولی است که در کنار جستجوهای مربوطه و سایر مطالب وب ظاهر می‌شود. اجرای یک کمپین گوگل ادز، علی رغم برخی ادعاها، به طور مستقیم به رتبه بندی SEO کمک نمی‌کند. با این حال، تبلیغات PPC می‌تواند در ارتباط با مخاطبان آنلاین بیشتر مفید باشد.

در ابتدا بهتر است از تفاوت SEO وPPC صحبت به عمل آوریم. SEO یا بهینه‌سازی موتور جستجو، روشی است برای درج محتوا در یک سایت که امکان بهبود بازدید سایت برای موتورهای جستجو و کاربران آنها را دارد. به عبارت دیگر، این روش می‌تواند به سایت کمک کند تا بیشتر در جستجوهای مربوطه نشان داده شود.

هنگام تلاش برای بهبود سئوی سایت، موارد مختلفی وجود دارد که باید به آنها توجه نمود. اولین و مهمترین مورد آنست که اطمینان حاصل کنید که نوشته‌های وب سایت واضح، مفید و توصیفی است. موضوع خود را با زبانی ساده و آسان برای خواندن توضیح دهید و سعی کنید کلماتی را که فکر می‌کنید کاربران به جستجوی آنها به سایت شما وارد می‌شوند، به نحو احسن استفاده کنید.

تاثیرات گوگل ادز بر سئو

ایجاد تغییرات کوچک در وب سایت شما با نگاه به سئو می‌تواند به مرور زمان تأثیر زیادی بر رتبه بندی جستجو داشته باشد. به عبارت دیگر، اگر مطالب قدیمی خود را نیز بروز کنید، این تغییرات برای گوگل حائز اهمیت است و می تواند در ارتقاء رتبه سایت شما اثر مثبت داشته باشد.

PPC و تفاوت آن با SEO

گوگل ادز راه حل تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) گوگل است که درست در زمانی که افراد به دنبال آنچه شما عرضه می‌کنید هستند، مشاغل و صاحبان وب سایت‌هایی مانند شما می‌توانند نمایش تبلیغات در کنار جستجوها در گوگل را ارائه دهند.

شما فقط زمانی به ازای تبلیغات پرداخت می‌کنید که شخصی برای بازدید از سایت شما و یا تماس با کسب و کار شما بر روی تبلیغات کلیک کند و این تبلیغات به شما این امکان را می‌دهد تا مورد توجه مخاطبان بیشتری قرار بگیرید.

علاوه بر این، می‌توانید تبلیغات خود را در هر زمان تغییر دهید، تا به گروه خاصی از افراد (با توجه به علاقه، منطقه جغرافیایی و غیره) دسترسی پیدا کنید یا یک معامله یا محصول خاص را تبلیغ کنید. این روش تبلیغ می‌تواند منبع خوبی برای شرکت‌های کوچکی باشد که نمی‌توانند مرتباً سئو سایت خود را به روز کنند تا فروش، تبلیغات یا تغییرات فصلی پیشنهادهای خود را منعکس کنند.

PPC و تفاوت آن با SEO

گوگل ادز همچنین با نمایش تبلیغات در وب سایت‌های مربوطه، امکان ارتقا تجارت خود در خارج از گوگل را به شما می‌دهد. شبکه‌ی نمایش گوگل از هزاران سایت در سراسر وب تشکیل شده است، جایی که می‌توانید با مشتریان بالقوه بیشتری نیز ارتباط برقرار کنید.

می‌توانید سایت های خاصی را از شبکه انتخاب کنید یا انواع افرادی را که می‌خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید انتخاب کنید و به گوگل اجازه دهید لیستی برای شما ایجاد کند.

راه حل تبلیغاتی PPC مانند گوگل ادز نتایج مشابه SEO را ندارد و رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک شما را بهبود نمی‌بخشد. اما به دلیل انعطاف‌پذیری تبلیغات گوگل می تواند در هر لحظه از کسب و کارها در هر اندازه‌ای توجه مردم را به خود جلب کند.

تاثیر گوگل ادوردز بر روی سئو

گوگل ادز در راستای کمک به SEO

گوگل ادز دارای مجموعه ای از ابزارها است که می‌توانید با استفاده از آنها نحوه بهینه‌سازی سایت خود را بیابید. به عنوان مثال، ابزار کلید واژه می‌تواند به شما کمک کند لیستی از اصطلاحات مربوط به تجارت خود را ایجاد کنید که جستجوهای زیادی ایجاد می‌کند. سپس می‌توانید آنها را در محتوای سایت خود ادغام کنید. همچنین می‌توانید از ابزارهای ردیابی گوگل ادز نیز برای اندازه گیری اینکه آیا تغییرات سایت و کمپین تبلیغاتی گوگل شما منجر به بازدیدکننده یا تبدیل بیشتر می‌شود استفاده کنید.

در نهایت این به شما بستگی دارد که کدام گزینه برای کسب و کار شما بهترین است. اما لازم به ذکر است که هم تبلیغات جستجوگرها و هم تبلیغات PPC به طرق مختلف می‌توانند کمک کننده باشند. این روزها بسیاری از افراد وقتی خواستار توصیه‌های رستوران، بررسی مشاغل یا پاسخ سوالات خود هستند و جواب این است که SEO و هم گوگل ادز می‌توانند به شما کمک کنند.

گوگل ادز مسیر دستیابی به مشتریانی است که می‌توانند نمودار فروش شما را افزایش دهند و کسب اهداف اقتصادی از طریق گوگل ادز با سرعت بیشتر انجام می‌شود. از سوی دیگر، تمرکز بر سئوی سایت می‌تواند در دراز مدت به ارتقاء سایت کمک کند. بنابراین، می‌توان گفت که برای دستیابی به مشتریان بالفعل خود از خدمات گوگل ادز غافل نشوید. وفاداری مشتریان و بازگشت آنها به سایت شما می‌تواند در سئوی سایت اثرگذار باشد.

وقتی مخاطبین به دنبال پیشنهاد شما هستند با آنها ارتباط برقرار کنید. SEO یک سنگ بنای سنتی در بازاریابی آنلاین موفق است، زیرا به شما بهترین فرصت برای یافتن را می دهد. حتی اگر مراحل اجرا مدتی طول بکشد تا درست شود، گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهد تا سریعتر، بدون توجه به کوچک و بزرگ بودن کسب و کار خود به مشتریهای هدف دسترسی پیدا کنید و کمپین خود را به صورت سفارشی تنظیم نمایید.

با استفاده از SEO و گوگل ادز ممکن است بهترین فرصت برای ایجاد بازدید در سایت شما در کوتاه مدت و تقویت حضور آنلاین کسب و کار خود برای موفقیت درازمدت فراهم شود. اینکه SEO در مقابل گوگل ادز برای فعالیت بازاریابی شما بهتر باشد یا خیر، به اهداف کسب و کار شما بستگی دارد.

گوگل ادز برای شرکت‌هایی که تمرکز خود را بر روی تبلیغات و فروش دارند بهترین عملکرد را دارد. این استراتژی برای شرکت‌هایی که می‌خواهند نتایج فوری را ببینند و بتوانند به محض راه اندازی کمپین بر تلاشهای خود نظارت کنند، بهترین است.

اما اگر به دنبال ایجاد یک جریان پایدار در طول زمان یا افزایش آگاهی از برند هستید، SEO بهترین عملکرد را دارد. این استراتژی به افراد بیشتری کمک می‌کند تا برند شما را پیدا کنند و در مورد آن اطلاعات کسب کنند. با دقت و تلاش می‌توانید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و به تجارت خود کمک کنید تا بازدید بیشتری داشته باشد.

نتیجه گیری

عواملی که بر روی سئو وب سایت تاثیر می گذارند، به دو دسته عوامل مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. عوامل تاثیرگذار به شکل مستقیم، مواردی هستند که موجب افزایش رتبه سایت شما و قرار گرفتن آن در صفحه اول گوگل می شوند. مواردی مانند تولید محتوا و لینک سازی.

اما عواملی که به طور غیر مستقیم اثر گذارند، نه آنقدر تاثیر زیادی بر سئو دارند که در دسته ی عوامل مستقیم قرار بگیرند، و نه آنقدر بدون فایده هستند که بتوان تاثیرشان را انکار کرد.

تاثیراتی که گوگل ادز نیز بر روی رتبه سئو دارد، در همین دسته ی عوامل تاثیرگذار غیر مستقیم قرار می گیرند. به این معنی که گوگل ادز با برجسته سازی برندها، بررسی نرخ کلیک روی تبلیغات، پیدا کردن کلمات کلیدی، تخمین ترافیک و افزایش اشتراک گذاری لینک های شما، باعث بهبود رتبه سئو وب سایت تان می شود.

در حقیقت این عوامل به طور نامحسوس، تاثیراتی مهمی بر روی سئو وب سایت شما می گذارند. از جمله عوامل تاثیرگذار به شکل غیر مستقیم می توان به فضای مجازی نیز اشاره نمود.

امتیاز شما به این محتوا:

/ ۵.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *