مشاوره سئو

مشاوره سئو؛ راهی مطمئن برای دستیابی به اهداف برتر

استفاده از مشاوره سئو چه بهره هایی را می تواند برای یک سایت فروشگاهی یا سایت های شرکتی حاصل کند؟ آیا چیزی به نام مشاوره حرفه ای سئو وجود دارد؟ استفاده از مشاوره های حرفه ای سئو توسط نهادهای حرفه ای فعال در این حوزه چه مزیت هایی در پی دارد؟

سئو مفهومی جدید در چارچوب جستجوهای اینترنتی نیست ولی ساختار و چارچوب کارکردی آن در طول زمان متغیر شده است. در واقع سئوکاری سایت های اختصاصی یا فروشگاهی یا شرکت، یک روند ثابت را دنبال نمی کند و مرتباً موارد جدیدی به آن اضافه می شود یا موارد پیشین آن تغییر می کند.

به همین دلیل باید کار سئو سایت خود را به افراد مجرب و تیم های حرفه ای واگذار کنید. در ادامه توضیح خواهیم داد که اهمیت استفاده از مشاوره تخصصی در عرصه سئو از چه لحاظ واجد اهمیت است.

بعد از راه اندازی سایت فروشگاه تان، شما باید بر روی گرفتن مشتریان و فروش محصولات خود متمرکز شوید و باید در نظر داشته باشید که بازدیدکنندگان سایت شما را از طریق نتایج جستجو پیدا می کنند به همین خاطر اگر نتوانید در نتایج گوگل رتبه و جایگاه مناسبی را داشته باشید، قادر به گرفتن بازدیدکننده و فروش نخواهید بود

مشاوره سئو
سئو

سئو چیست؟

پیش از تشریح لزوم استفاده از سئوکاری حرفه ای لازم است که مفهوم سئو کمی تشریح شود تا در ادامه بتوان مسئله را بهتر تبیین کرد.

مفهوم لغوی سئو (SEO) به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. یعنی ترتیب و چینش محتوای سایت به گونه ای باشد که کاربران به سمت سایت هدایت شوند.

اغلب افراد به محض شنیدن مفهوم سئو، گمان می کنند که صرف استفاده از لغات پرکاربرد در این زمینه کفایت می کند، در حالی که مفهوم سئو چیزی بسیار فراتر و وسیع تر از این را شامل می شود.

به این ترتیب، مرتب سازی سایت، صرف مرتب سازی بر اساس موتورهای جستجو نیست

لزوم استفاده از مشاوره حرفه ای سئو

شاید با این توضیحات مقدماتی در ارتباط با سئو به این نتیجه رسیده باشید که چه لزومی به استفاده از مشاوره حرفه ای است؟

همانطور که گفتیم مفهوم سئو در بازه های زمانی مختلف توسعه پیدا کرده و هر روز بخش ها و جنبه های متنوع تر و بسیط تری را در برگرفته است. در ادامه با ارائه دو مثال، نشان خواهیم داد که سئو می تواند چه موارد متنوع و جدیدتری را شامل شود.

مفهوم زمان توقف (Dwell time)

یکی از مفاهیم و موارد کاربردی جدید در عرصه سئو، زمان توقف است. یعنی مدت زمانی که کاربر در یک سایت می ماند. درواقع، مدت زمانی که کاربران در یک سایت می مانند باعث ارتقا رتبه و امتیاز برای آن سایت می شود. به همین دلیل نوع کاربری سایت و جذابیت در طراحی به معنای ماندن بیشتر کاربران در سایت و بالا رفتن امتیاز آن سایت می شود.

استفاده از عناصر مناسب در سایت (مطالب مفید)، و نوع طراحی آن ( چشم نوازی آن) و امکان استفاده از ارجاعات (مثلا مطالب ثانوی) می تواند زمان توقف یک کاربر در سایت را بالا ببرد.

تغییر کارکرد سئو

موتورهای جستجوگر در حال حاضر تبدیل به ابزار اصلی کاربران در اینترنت شده اند. هرچند موتورهای جستجوگر را می توان ماشین هایی دانست که بنابر فرمول معینی عمل می کنند اما به خاطر سوء استفاده هایی که در این میان وجود دارد، در بازه های زمانی مختلف تغییراتی در آن ها اعمال می شود.

به عنوان مثال می توان شرکت گوگل را مورد اشاره قرار داد. در جستجوهای اینترنتی در گوگل، اغلب افراد از عبارات مشخص و ثابت استفاده می کنند. این امر موجب سوء استفاده می شود، به این معنا که افراد برای افزایش تعداد کاربرهای سایت، این لغات و عبارات کلیدی را مورد استفاده قرار می دهند.

این کار تحت عنوان “روش کلاه سیاه” مورد اشاره قرار می گیرد. گوگل برای مقابله، در بازه های زمانی مختلف این تکنیک های کلاه سیاه را شناسایی و سایت هایی که از این تکنیک سوء استفاده کرده اند را به انواع گوناگون (مثلا تنزل امتیاز) تنبیه می کند.

دو مثال بالا با این هدف ارائه شد تا به اهمیت سئو حرفه ای آشنایی پیدا کنید. درواقع سئو، فرآیندی ثابت را دنبال نمی کند، و استفاده مناسب از آن نیاز به اطلاعات به روز و تخصص حرفه ای دارد.

به این ترتیب، مرتب سازی سایت، صرف مرتب سازی بر اساس موتورهای جستجو نیست

تغییر کارکرد سئو

مشاوره سایت های اختصاصی، فروشگاهی، شرکتی

برای اینکه سایت شرکت یا فروشگاه شما بتواند به رتبه ای بالا دست پیدا کند نیاز به مشاوره ای حرفه ای دارید. این مشاوره بنابر تخصص به روزرسانی شده و دقیق ارائه می شود. موسسات حرفه ای ارائه دهنده مشاوره حرفه ای سئو از چند جنبه مختلف می توانند با ارائه مشاوره حرفه ای به شما در این زمینه کمک کنند.در ادامه این موارد به صورت جداگانه مورد اشاره قرار خواهد گرفت.

دو مثال بالا با این هدف ارائه شد تا به اهمیت سئو حرفه ای آشنایی پیدا کنید. درواقع سئو، فرآیندی ثابت را دنبال نمی کند، و استفاده مناسب از آن نیاز به اطلاعات به روز و تخصص حرفه ای دارد.

به این ترتیب، مرتب سازی سایت، صرف مرتب سازی بر اساس موتورهای جستجو نیست

سئو فنی

برای اینکه سایت شما بتواند در بازار شلوغ امروزی دیده شود، بیشتر از هر چیز نیاز به بستری قدرتمند دارد. استاندارد کدنویسی سایت، رعایت اصول سئو در طراحی، نشانه گذاری استاندارد و برخی موارد دیگر این مهم را محقق می سازد.

منظور از سئو فنی در واقع اصول تکنیکی سایت است، امری تخصصی و حرفه ای که در طول زمان هم متغیر است.

سئو محتوا

گام دوم برای رسیدن به موفقیت، تعیین کلمات کلیدی، تحلیل فعالیت رقبا، تولید محتوای ارزشمند، عنوان بندی مناسب و برخی موارد دیگر است.

درواقع موفقیت در سئو تا حد بسیار زیادی به تولید محتوای مناسب بستگی دارد. اما در این ارتباط، به جز رعایت کلمات کلیدی، غنی بودن محتوای متنی و کاربردی بودن آن در جذب مخاطب اهمیت بالایی دارد. بالا بودن کیفیت مطالب، می تواند به معنای تبدیل شدن کاربران گذری به کاربران دائمی باشد.

استفاده از سایت های مرتبط

استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی بواسطه لینک سازی، آگهی، و پخش مطالب، در هدایت کاربران به سایت اهمیت بالایی دارد.

نتیجه گیری

اغلب برداشت ها از سئو آن است که در اجرایی سازی آن، صرفاً استانداردهایی از پیش تعریف شده و مشخص کاربرد دارند. در حالیکه، تغییر دائمی در سیاست های اغلب موتورهای جستجوگر(مثل گوگل)، لزوم تغییر در رویکردها در امر سئو را موجب می شود.

اگر سایتی اختصاصی دارید یا صاحب فروشگاهی هستید، برای بالا رفتن امتیاز سایت خود، قطعا نیاز به مشاوره حرفه ای سئو دارید. استفاده از تکنیک های کهنه در بازار شدیدا متغیر امروز نتیجه ای را حاصل نخواهد کرد.