سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی
()

سئو سایت پزشکی موارد و ملاحظات مختلفی را در بر می گیرد. اگر پزشک هستید و صاحب مطبی خصوصی، یا اینکه درمانگاه یا کلینیکی دارید قطعا در مورد فواید حضور در صفحات مجازی احتیاجی به هیچ توضیحی ندارید.

می دانید که تا چه حد، حضور پررنگ در این فضا می تواند موجب بالا رفتن مشتریان شما یا حسن شهرت و به اصطلاح”سر زبان افتادن” مطب یا درمانگاه شما شود.

اما برای اینکه حضور شما در صفحات مجازی، حضوری پررونق باشد و زمینه هدایت کاربران به سایت شما و در نهایت تبدیل آنها به مشتری محقق شود، باید مواردی به صورت پیش زمینه فراهم باشد، و یکی از این موارد رعایت اصول سئو در سایت است.

سئو و سئو سایت پزشکی یعنی چه؟

برای اینکه به صورتی جزئی با مفهوم سئو و کارکرد و تاثیر آن بر سایت خود مطلع شوید توضیح و مثالی جزئی را در این ارتباط ارائه می دهیم.

در یک کلام سئو یعنی رعایت موارد و استانداردهایی که با رعایت آنها می توانید سایت خود را به سایتی پربازدید و برجسته در صفحات مجازی تبدیل کنید.

مشخص است که هر چه تعداد کاربران ورودی به سایت شما بالاتر برود، میزان مشتریان بالقوه شما هم افزایش پیدا می کند. اما سئو دقیقا یعنی چه؟

بیلبوردی تبلیغاتی را در نظر بگیرید که در یک نقطه شهر نصب شده است، مشخص است که اندازه بیلبورد، نقطه نصب آن و نوع طراحی آن در بهتر دیده شدن آن نقش اساسی دارد.

سئو در قبال یک سایت هم چنین کارکردی دارد.احتمالا در گوگل، گاهی عبارتی را مورد جستجو قرار داده اید.

همراه با هر جستجویی، گوگل مواردی یا سایت هایی را پیشنهاد می دهد، سایت هایی که جزو ده سایت اول پیشنهادی گوگل هستند، در واقع سئو بالاتری داشته و به این ترتیب بهتر دیده می شوند، مثل همان کارکرد بیلبورد در مثال بالا.

حالا که با مفهوم سئو آشنا شدید، می دانید که چه کارکرد مثبت و تاثیرگذاری می تواند در رونق کار شما داشته باشد.

اما موارد و ملاحظات مختلفی در سئو سایت پزشکی وجود دارد که پیش از سفارش دادن کار سئو سایت خود بهتر است با آنها آشنایی ضمنی پیدا کنید.سئو پزشکی چیست

مطالب سایت

سایت های پزشکی، به طور عمده شامل موارد و مطالب مفید و آموزنده ( بنا بر حوزه کاری مربوطه) می باشند. مثلا یک کلینیک کاشت مو را در نظر بگیرید.

مشخص است که افراد برای کاشت مو، همیشه به دنبال اطلاعاتی زمینه ای هستند، تا مثلا بعد از رسیدن به قطعیت در مورد ابعاد مختلف کاشت، تصمیم خود را نهایی کنند.

مناسب بودن مطالب و در واقع محتوای سئو شده سایت شما، می تواند باعث شود که کاربران بیشتری به سایت شما وارد و مدت زمان بالاتری در سایت شما برای خواندن مطالب بمانند.

پس در گام اول برای ارتقا سطح سایت خود، سعی کنید در انتخاب محتوای سایت دقت کافی را به عمل بیاورید. در واقع، سعی نکنید مطالب بارگذاری شده صرفا “صفحه پر کن” باشند، شاید قرار دهی مطالب مفید و مناسب، کمی زمان بر باشد، اما در بالا بردن زمان ایستایی (dwell time) کاربران تاثیر مستقیم دارد.

علاوه بر این، موارد مربوط به حوزه پزشکی، چون در هر حال با مسائل سلامتی یا زیبائی افراد مربوط هستند، جز موارد حساس خواهند بود. پس، باید سطحی از اعتماد را در بین افراد ایجاد کنند.

در واقع، وقتی کاربری به سایت شما وارد شود و مطالب و محتوای سایت شما را مطالعه کند، براساس همین مطالب و سطح کیفی آنها می توانست تصمیم به مراجعه به کلینیک، مطب یا درمانگاه شما بگیرد.

بنابراین، در وهله اول سعی کنید مطالب سایت شما، در معنی واقعی کلمه، مفید و البته همراه با صداقت و با پشتوانه علمی تهیه شده باشد.

مجموع این موارد، یعنی کیفیت مطالب ارائه شده، و زمان ایستایی کاربران در سایت، غیر از امکان بالا رفتن مشتریان، یعنی تبدیل کاربران به مشتریان، می تواند باعث ارتقا رتبه شما در گوگل و به تبع آن سئو بهتر برای سایت شما شود.

توجه به سئو محلی

نکته اساسی دیگری که باید در مورد سئو سایت پزشکی در نظر گرفته شود سئو محلی است.

قطعا، فعالیت یک مطب، کلینیک و درمانگاه، صرفا محدود به یک نقطه خاص نمی شود، یعنی اینکه مشتریان این فضاها، صرفا محله ای، منطقه ای و یا حتی شهری و کشوری نمی باشند.

حسن شهرت یک مکان درمانی، می تواند مشتریان را از هر گوشه ای به سمت آن ها جلب کند. اما در هر حال، بخشی از مشتریان این مکان های درمانی یا زیبائی، افراد نزدیک به این مکان ها هستند.

امروزه، تمام ما در مواقعی که به دنبال رفع یکی از احتیاجات خود هستیم به گوگل مراجعه داریم.

سئو پزشکی

مثلا اگر گرسنه باشیم، “رستوران های تجریش” یا “نزدیک ترین بیرون بر” را مورد جستجو قرار می دهیم، و یا اگر به دنبال کلینیکی باشیم، عبارت “کلینیک زیبایی ولیعصر” یا مواردی مشابه آن را مورد جستجو قرار می دهیم.

همین حالا می توانید عباراتی این چنینی را در گوگل جستجو کنید، یعنی عباراتی با قید مکانی خاص در جستجو.می بینید که در این جستجوها، گوگل مواردی را به صورت جداگانه در بالای صفحه جستجو به مشتری معرفی می کند. این همان سئو محلی است.

لازم به گفتن نیست که این موارد معرفی شده از سوی گوگل تا چه حد از امکان کسب کاربر یا مشتری بالاتری در مقایسه با سایت های دیگر برخوردار هستند.

ثبت در دایرکتوری ها

سعی کنید نام مطب، کلینیک یا درمانگاه خود را در مهم ترین دایرکتوری ها ثبت کنید. این کار غیر از بالا بردن میزان مشتریان شما، می تواند موجب ارتقا شما در گوگل هم بشود.

امکان ارتباط و پرسش و پاسخ

شاید کمی هزینه بر باشد اما امکان دریافت سوال از کاربران و ارائه پاسخ های مناسب به پرسش های مطرح شده، ضمن تبدیل فضای سایت شما به یک پاتوق کسب اطلاعات پزشکی، باعث بالا رفتن میزان مشتریان و همچنین بالا رفتن زمان ایستایی کاربران و به این ترتیب ارتقا سایت شما در گوگل می شود.

در صورت امکان سعی کنید افرادی را برای این کار قرار دهید که پاسخ هایی علمی و با پشتوانه را به کاربران ارائه دهند.

در کل سئو سایت پزشکی، یعنی توجه متناسب به نیازهای کاربران. چون موارد پزشکی و موارد مرتبط با آن، جزو موارد حساس برای افراد مختلف هستند، باید حساسیت لازم هم در مورد آنها به عمل بیاید تا اعتماد افراد جلب شود.

اگر این حساسیت در نظر گرفته شود، زمینه ارتقا سایت شما هم فراهم می شود.

امتیاز شما به این محتوا:

/ ۵.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *